Kuşum çok halsiz

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Alms20
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Alms20

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar 2 gün önce petshoşdan muhabbet kuşu aldım ilk defa muhabbet kuşu beslicem ilk gün ve ikinci gün bi problem yoktu sadece yem yerken ve su içerken görmedim bugün 3. Günü ve hala yem yemiyor ve şu anda çok halsiz gibi gözleri kapalı kafası hafif öne doğru eğik gibi kıpırdamadan duruyor bunun nedeni ne olabilir bilgisi olan yazabilirmi çok acil şimdiden teşekkür ederim
20180808_122406.jpg

Dışkı fotosu atabilirseniz daha çok yardımcı olunur. Kuş kendi beslenmiyorsa siz besleyin aç kalmasın.
Yoksa açlıktan zarar görür.
Videonun altındaki yöntemi uygulayın beslemek için

Dışkı fotosu atabilirseniz daha çok yardımcı olunur. Kuş kendi beslenmiyorsa siz besleyin aç kalmasın.
Yoksa açlıktan zarar görür.
Videonun altındaki yöntemi uygulayın beslemek için

İlk geldiği gün yemek yemiyordu ama dışkısı normaldi katıydı ama şimdi böyle sadece su gibi acaba yerden yem mi yiyo diye ufak bi kaba zemine koydum kabın içindeki tüm yemi peçeteye döküp içine girip uyuyo ama uyuması da bi değişik ayaklarının üzerinde durmuyo gibi uzanır gibi değişik bi şekilde çok halsiz duruyo 05555547467 numaram burdan ulaşırsanız whatsapp üzerinden daha iyi olur nolur yardım edin

Ekli dosyalar

• 1533730288480470440898.jpg
    1533730288480470440898.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 19
İlk geldiği gün yemek yemiyordu ama dışkısı normaldi katıydı ama şimdi böyle sadece su gibi acaba yerden yem mi yiyo diye ufak bi kaba zemine koydum kabın içindeki tüm yemi peçeteye döküp içine girip uyuyo ama uyuması da bi değişik ayaklarının üzerinde durmuyo gibi uzanır gibi değişik bi şekilde çok halsiz duruyo 05555547467 numaram burdan ulaşırsanız whatsapp üzerinden daha iyi olur nolur yardım edin

Bu şekilde yatıyo

Ekli dosyalar

• 15337305267921694150326.jpg
    15337305267921694150326.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 26
Yemi avcunuza koyup kuşa uzatmayı denediniz mi? Yağsız ve tuzsuz haşlanmış patates yapıp yedirin ayrıca.

Yemi avcunuza koyup kuşa uzatmayı denediniz mi? Yağsız ve tuzsuz haşlanmış patates yapıp yedirin ayrıca.
Denemdeim denicem ama sıcaktan dolayı bitkin düşmüş olabilirmi şuan ev gerçekten çok sıcak alışamamış olabilirmi ortam sıcaklığına

Bildiğiniz yere yazılıyo öyle uyuyo nolur acil bi yardım edin veterinere götürme şansım yok nolur yardım edin

Pirinç lapası ile lapanın suyunu verip besleyin. Yarım suluğa 2 damla elma sirkesi katın içemiyorsa siz içirin sudan. Yoğurdun suyunu biraz sulandırıp verin. Kuşa biraz su serpin sıcaksa ben şırınga ile serinletiyorum. Sıcak havalarda camsile su koyup onunla da serinletebilirsiniz. Dikkat edin kulaklarına gelmesin ama

Hala bişey yemiyo ama o uyuzluk gitti gibi biraz üzerinden yarın yine hava çok sıcak olursa serinletmeyi denicem patates haşladım yemiyo biyerde bebek mamadı falan dediler onu da yemiyo ağzından bir tane yem yada benzeri bişey geçtiğini görmedim bu ağzının altındaki taşlık da boş gibi geliyo bi tanıdığımızın kuşuda ilk bikaç gün yemek yememiş düzelir dedi ona gösterdim ama hala durumu aynı yani kısacası yem yese düzelcek gibi geliyo

Böyle açlıktan çanice ölesini istemiyorum çok pişman oldum aldığıma sanki benim yüzümden ölcekmiş gibi hissediyorum

Kuşlatın yeni evine alışma sureci varmış her kuş böyle işdahsız halsiz mi geçiriyo acaba bu dönemi

Kuşlar eve ilk geldikleri günler yemini az yerler ya da yemezler bu durum ilk iki gün görülebiliyor. Yemi avcunuzdan yedirin demiştim denediniz mi? Kafes tabanına yemi serin(temiz peçete üzerine) bunu yiyene kadar yapın. Kafese dal darı asın.

Geri