Kuşum çok enerjik

Umut Can Çil

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar kuşum normal sakinlikteydi tüyde olan kuşuna b vitamini verdim ve oyuncak taktım oyuncaktan çok fazla korktu. Çıkardım bende. Akşam uykuluydu çok halsizdi. Sabah o kadar hareketli ki gören kuş eve yeni gelmiş sanacak. Normal midir.

Hareketli olması normal. Dışkısında sorun yoksa kabarık ve halsiz durmuyorsa bu iyidir.

Evet de sahibini tanımıyor gibi davranıyor kafesteyken elini yaklaştırırsan kaçıyor oyuncak da olimpiyat halkalı Çıngıraklı mı ne

Tamamdır. Peki oyuncağı asmalı mıyım ilk günde korktu sonra alışır mı

Tamamdır. Peki oyuncağı asmalı mıyım ilk günde korktu sonra alışır mı
Alışır. Genelde kafes içinde bulunduğu yerin çok yakınına değil de biraz daha uzak mesafeye koyun. Kapıya da yakın koymayın her kapıdan giriş çıkışında karşılaşıp korkmasın alışma aşamasında.

Bu

Ekli dosyalar

• 20180628_124542.jpg
    20180628_124542.jpg
    3 MB · Görüntüleme: 159
Kafeste gördüğüm eksiklikleri söyleyeyim. Izgara yok ayrıca kalamar kemiği göremedim. Yemlik biraz büyük olduğu için kafes de biraz küçük olduğu için alan daralmış. Ayrıca banyoluk dediğiniz ince uzun küvet biçimde olanlar ise gayet sığar. Derin kare kap gibi olanlar ise zaten kafes kapısının önüne takılır. Siz küvet şeklinde olanlardan alabilirsiniz. Dediğim eksiklikleri tamamlayın.

Dışına takmak için ayrı kapı gerek ben ondan aldım ama bende bir kapı var tek kapıya taksam olur mu

Dışına takmak için ayrı kapı gerek ben ondan aldım ama bende bir kapı var tek kapıya taksam olur mu
Tek kapıya takın evet. Benim kuşumun kafesi de tek kapılı, kapı girişine takıyorum banyo yaptığını görüyorum. Üç dört defa girip kanatlarını açıyor yıkanıyor zaten. En son tüneğine konup uzun süre girmediğini gördüğümde banyoluğu çıkarıyorum. O zaman da dışarıya çıkıp uçuyor, güneş alan bir yere konup kendini kuruluyor.

Geri