Kuşu ne zaman çıkartabilirim?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan 06TR40
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

06TR40

Yeni Üye
Selamlar, 2 gün önce yeni bir kuş satın aldım fakat kuşu kafesten nasıl çıkartabilirim sorusunun cevabını bulamadım kuzenlerim ilk 10 gün çıkarma felan dedi ama onlarada güvenemiyorum yardımcı olursanız çok mutlu olurum

Nasıl değil ne zaman olucaktı oto düzeltmenin gazabına uğradım yine :)

Kusun durumu nasıl çok korkuyor ise çıkarmayın..Kafesin icinde yavasca parmagınıza alısmasını saglayın...Kafes icinde parmaga gelir ise sonra dısarı cıkarırsınız...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kusun durumu nasıl çok korkuyor ise çıkarmayın..Kafesin icinde yavasca parmagınıza alısmasını saglayın...Kafes icinde parmaga gelir ise sonra dısarı cıkarırsınız...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
İsmiyle hitap ettiğimde bana dönüyor yanına gidiyorum gel diyorum keyfi yerindeyse geliyor kafesin arkasına elimi dolandırıyorum elimi görünce bana doğru geliyor bir daha benden uzaklaşmıyor el yardımıyla kendime çekiyorum kafesin tellerine elimi sabitlediğimde ise bazen geliyor bazen kafesin diğer ucuna kaçıyor anlayamıyorum bana karşı ne hissettiğini

Kuşunuza size ve yeni evine alışabilmesi için birkaç gün zaman tanıyın. Elinizden biraz çekiniyor anlaşılan, kafes içerisinde elinizden yem yedirin, işaret parmağınızın üzerine çıkmasını sağlayın zamanla alışacaktır. Alıştıktan sonra kafesin kapağını açtığınız anda kendisi çıkacaktır. Bu süreçte tek dikkat etmeniz gereken şey kuşun bulunduğu ortamda fazla gürültü olmaması ve yakınlarındayken ani hareketler yapılmaması olsun.

Kuşunuza size ve yeni evine alışabilmesi için birkaç gün zaman tanıyın. Elinizden biraz çekiniyor anlaşılan, kafes içerisinde elinizden yem yedirin, işaret parmağınızın üzerine çıkmasını sağlayın zamanla alışacaktır. Alıştıktan sonra kafesin kapağını açtığınız anda kendisi çıkacaktır. Bu süreçte tek dikkat etmeniz gereken şey kuşun bulunduğu ortamda fazla gürültü olmaması ve yakınlarındayken ani hareketler yapılmaması olsun.
Elden yeme işini yapmak için kuşu 10 15 dk aç bırakmak gerekir mi?

SM-A207F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nasıl değil ne zaman olucaktı oto düzeltmenin gazabına uğradım yine :)
İlk gün çıkarırsanız uçarken kendini duvara vurabilir yaralanabilir ondan dolayı hangi odada dışarıya çıkartacaksanız 3 veya 4 gün boyunca o odada kalsın kafes sonra kafesi ortaya koyun sonra çıkartabilirsin

İlk gün çıkarırsanız uçarken kendini duvara vurabilir yaralanabilir ondan dolayı hangi odada dışarıya çıkartacaksanız 3 veya 4 gün boyunca o odada kalsın kafes sonra kafesi ortaya koyun sonra çıkartabilirsin
Gece 12.30 gibi felan yatıyorum kuş erken uyusun diye odama koyuyorum akşam salona tekrar koyuyorum uyurken fakat her salona götürmek için odaya girdiğimde uyumamış oluyor salonumu yadırgıyor?

Elden yeme işini yapmak için kuşu 10 15 dk aç bırakmak gerekir mi?

Kuşu aç bırakmanıza gerek yok, elinize bir miktar yem alın gelip yiyecektir. Kafes konumunu sık sık değiştirmeyin, bu durumdan rahatsız oluyor büyük ihtimalle. Kafes için sabit bir alan belirleyin sürekli orada kalsın. Çok fazla ışık alan, gürültü bir yere koymaktan kaçının.

10 günde bunalır kafeste muhtemelen. 2 gün önce almışsan yarın kapısını ac derim

10 günde bunalır kafeste muhtemelen. 2 gün önce almışsan yarın kapısını ac derim
Kendini duvara vurup yaralanma riski var benim kuşum gagasını kaybetti o nedenle ilk beslediğim zamanlar 1. Gün kusu çıkarttım ve gagasını kaybetti :/

Kendini duvara vurup yaralanma riski var benim kuşum gagasını kaybetti o nedenle ilk beslediğim zamanlar 1. Gün kusu çıkarttım ve gagasını kaybetti :/
Geçmiş olsun reis :/

Tabi hocam etrafa dikkat etmeli ayrı mesele. Ben yıllar önce ilk sahiplendigim kuşumu 2.gunde sabırsızlanıp çıkartmıştım.Hic problem olmamıştı. Ama 10 gün vs uzun bir süre gibi , maximum 3 5 gün yeterli gibi

Ben kuşum bana alışmadan saldım Yani sana alışınca salmak zorunda değilsin. Kuşum onu saldığım zaman bana alışmaya başladı sen de öyle dene. kesinlikle salacağınız odada en az 1 hafta dursun, odayı tanısın. Yoksa bir yerlere çarpabiliyorlar.

Ben kuşum bana alışmadan saldım Yani sana alışınca salmak zorunda değilsin. Kuşum onu saldığım zaman bana alışmaya başladı sen de öyle dene. kesinlikle salacağınız odada en az 1 hafta dursun, odayı tanısın. Yoksa bir yerlere çarpabiliyorlar.
Demekki o yüzden pet shop sahibi 10 gün çıkarmayın dedi cevap için teşekkürlerimi sunuyorum:)

Geri