Kuşu kendime Nasıl Alıştırırım

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Pery
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Pery

Yeni Üye
4-5 aydır benle olan muhabbet kulum çok ürkek ve çok korkuyo 5 aydır bana alışmadı kafe elimi soktuğumda geliyo ama kendini sevdirmiyo elimi havya kaldırdığımda benden kaçıyor nasıl alıştırırım ?

aynı sorun bende de var kardeşim vallahi ya bi çare bulun lütfen ya kafese elimi soktuğum anda kaçıyo

Valla bende 4-5 aydır aynı çok farklı yorumlar gördüm çoğunu denedim sadece kafeste elime geliyor dışarıda çok kaçıyor bende farklı yöntem öğrenmek istiyorum

kuşuma kuş seslerini dinletmem bana ısınması için iyi olur mu ki?

Her muhabbet kuşunun davranışı kendine özgüdür. Kimi daha çok insanı sever, kimi uzak durmak ister. Elinizden yem yedirmeyi deneyin, dal dariyi elinizle verin. Fazla da zorlamayın. Öyle kabul edin.

Açlıktan bunlar açlıktan [emoji3]
4fec7cc86d01d2ab3e0da09164d2ee36.jpg

Ele alıştırma kolay bir durum değil.Elinizi kafesin yan bölmesinden içeri sokun gerekirse elinize gelene kadar 30 dakika tutun.Bu yöntem mutlaka sonuç verecek.Öyle 2-3 dakika el bekletmesiyle olacak bir durum degil bu malesef.Ben papağanımı ele laıştırmak için kafesin yanına çöktüm ve 1 hafta boyunca elimi kafese günlük 20-25 dakika boyunca tuttum.

Eğitim sabır işidir ve kafeste başlar :) Ona sevdiği yiyecekleri fotoğraftaki gibi yedirmeye çalışın. Nefislerini yenik düşüp elinize gelecektir. Bunu böyle 1 hafta 10 gün, kuş elinize iyice alışana kadar yapmaya devam edin. Kuş elinize alışmadan dışarıya çıkartmayın.
IMG_3055.jpeg

Geri