Kuşu banyo yaptırdım çok titriyor ve şoka girmiş gibi..

yunusdede

Yeni Üye
arkadaşlar 20 dk önce kuşa banyo yaptırdım kuşu çıkarınca kuş ötmemeye ve fazlasıyla titremeye başladı bu kuşun ilk yıkanışı.. peteğin önüne koydum üstünü örttüm. şuan çok korkuyorum titremesi normal mi?

Petegin onune koymayin mesafe birakin. Siz mi yikadiniz? Yikadiginizda ortam nasildi soguk mu sicak mi?

Kuru havluyla kuşu sarın peteğin üstüne koyun kuşlar ya kendi yıkanır yada spreyle fis fislarsin ben de senin gibi dalinle keseledim kuşu 1 hafta komada kaldı garibim gečmiş olsun [emoji4]

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Havuyla vs sarmanıza gerek yok o ortamın ısısına göre kurulanıp tüylerini ona göre düzeltir siz müdahale etmeyin.

Havuyla vs sarmanıza gerek yok o ortamın ısısına göre kurulanıp tüylerini ona göre düzeltir siz müdahale etmeyin.
Eğer çok titriyosa sarılması gerek geçene kadar sonra kendi çıkar sirkelenir zaten

Eğer çok titriyosa sarılması gerek geçene kadar sonra kendi çıkar sirkelenir zaten

İyi bir ortamda kuş niye titresin üstelik zorla girmiyorsa? Oldu bir de sac kurutmasıyla kurutun? Ortada yanlış bir şey var sarılması uygun değil. Hem kurutma makinesiyle hem de havluyla vs sarılması zararlı.

Kuşunuzun iyi olmasına sevindim kesinlikle birdaha böyle bir şey yapmayın. O istediği zaman kendi yıkanır siz ara ara bir kaba ılık su koyun parmağınızla suyla oynayın o isterse gelir yıkanır

Geri