Kuşlar nasıl hapşırır ve geçer mi?

Çapkın0glan

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşuma 2 gün evelsi çok fazla kaşındığı için önlem amaçlı parazit spreyi sıktım dünde sıktım ve bu sabahta ama sanki kuşum bana hapşırıyormuş gibi geldi. Kuşlar nasıl hapşırır sesli bir şekilde mi yoksa sessiz şekildemi? Her zaman benim duyduğum o hapşırık sesi gelmiyor arada bir. Birde benim kuşum çok fazla ses çıkartmadan sessiz bir şekilde hapışırıyor gibi geldi inşallah hapşırmıyordur..

İki sebepten dolayı hapşırırlar, kendilerini kaşırken, yem yerken su içerken bazen de normal zamanlarında burunlarına bir şey girdiğin de çıkartmak için hapşırırlar bide hastalandığında normal olarak. Yani ara ara yapıyorsa normaldi ama böyle sürekli bir hapşırma varsa üşütmüştür

Sprey haftada bir sıkılır siz her gün sıkmışsınız. Her kaşıntı parazit demek değildir üstelik. Spreyi bırakın kuşun solunum yoluna zarar veriyor olabilirsiniz.

İki sebepten dolayı hapşırırlar, kendilerini kaşırken, yem yerken su içerken bazen de normal zamanlarında burunlarına bir şey girdiğin de çıkartmak için hapşırırlar bide hastalandığında normal olarak. Yani ara ara yapıyorsa normaldi ama böyle sürekli bir hapşırma varsa üşütmüştür
Cevabınız için teşekkürler her zaman hapşırmıyor

Geri