Kuşların sevdiği besinler

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Berk1966
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Berk1966

Meraklı Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşum için ne tür besinler önerirsiniz ne tür besinlerden hoşlanırlar ne tür besinler sağlığı açısından yararlı ?

GM 6 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Havuç, yeşillikler(çok verirseniz ishal yapar), elma, armut,... Meyve çekirdeklerine dikkat edin ve onları çıkarın toksik etki yapar. Şekerli şeyler vermeyin şeker derken meyvede bulunan doğal şeker değil bildiğimiz şekerin içinde bulunduğu şeyler mesela: hamurişi, bal(maalesef doğal bal bulunmuyoe ve içine şeker katılıyor). Tuzlu ürünlerden de uzak durun.

Havuç, yeşillikler(çok verirseniz ishal yapar), elma, armut,... Meyve çekirdeklerine dikkat edin ve onları çıkarın toksik etki yapar. Şekerli şeyler vermeyin şeker derken meyvede bulunan doğal şeker değil bildiğimiz şekerin içinde bulunduğu şeyler mesela: hamurişi, bal(maalesef doğal bal bulunmuyoe ve içine şeker katılıyor). Tuzlu ürünlerden de uzak durun.
En sevdikleri meyveler desek neleri katabiliriz

BUNLARIN SANA YARDIMI OLCAKTIR
BU LISTE NELER YERLERIN CEVAPLARI
EK OLARAK YUMURTA MAMASI DALDARI gibi besinleri çok seviyorlar
Screenshot_20180317-132415.png

Kuş Salatası
----------------------
1-Yarım Havuç
2-1 demet marul
3-1 çay kasigi normal yem
---------------------------------------------------------------------
HAZIRLANIŞI
Havucu rendeleyip bi kapa koyun sonra kaptan bir yere koyun ve kucuk parcalar halinde parcalyin maruluda bicakla parcalayin sonrasinda kapa koyun uzerine 1 cay kasigi yemi koyup karistirin afiyet olsun kuslariniz icin
Bu salatayi ben buldum ve haftada 1 defa yapiyorum severek yiyorlar ama 12 saat sonra dökün tam bir vitamin deposu

Kuş Salatası
----------------------
1-Yarım Havuç
2-1 demet marul
3-1 çay kasigi normal yem
HAZIRLANIŞI
Havucu rendeleyip bi kapa koyun sonra kaptan bir yere koyun ve kucuk parcalar halinde parcalyin maruluda bicakla parcalayin sonrasinda kapa koyun uzerine 1 cay kasigi yemi koyup karistirin afiyet olsun kuslariniz icin
Bu salatayi ben buldum ve haftada 1 defa yapiyorum severek yiyorlar ama 12 saat sonra dökün tam bir vitamin deposu
Sizin söylediklerinize güveniyorum deniyecegim

Geri