Kuşlarıma Bakıp Bilgi Verebilir misiniz?

aslan__89

Yeni Üye
Merhaba hocalarım. Aranıza yeni katıldım. Kuşlarım hakkında bilgi verebilir misiniz? Cinsiyet, ırk, mümkünse tahmini yaş. Önerileriniz nedir? Mümkün olduğu kadar başlıları okumaya çalışıyorum. Şimdiden çok Teşekkürederim. İlerleyen zamanlarda daha kaliteli fotoğraflar atacağım :)

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 33
  • 2.jpg
    2.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 32
Cinsiyet hakkında yorum yapabilirim. Mavili olan kesin erkek diğeri ise dişi ancak fotoğrafları yakından çekerseniz daha iyi yorum yapılabilecektir. Çok tatlılar maaşallah.

Mavi erkek beyaz dişi erkek dişiye göre biraz daha yaşlı 1 yaş civarındalar maşaallah güzel çift

Çok Teşekkürederim. Sizlerden öğreneceğim çok şey var. Zaman zaman sorular soracağım. En kısa zamanda da tekrar fotoğraf yükleyeceğim.

maşaallah kuşlarınız güzel cinsiyet hakkında yorum yapmış arkadaşlar doğrudur sağlıklı beslemeler :)

Tekrar fotoğraf atıyorum dişi kuşum sürekli tüy döküyor anormal bir şekilde bu dönemde ne yapabilirim. Sağlıklı görünüyorlar mı? Forumda sık sık sorular soracağım :)
IMG_002153.jpg
IMG_002153.jpg
IMG_002153.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_002156.jpg
    IMG_002156.jpg
    308.7 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_002255.jpg
    IMG_002255.jpg
    351.1 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_002354.jpg
    IMG_002354.jpg
    293.3 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_002457.jpg
    IMG_002457.jpg
    296.7 KB · Görüntüleme: 9
Arada banyo verin yapsınlar dişi rahatlar

Maşallah kuşlarınız çok tatlı ayrıca sağlıklı görünüyorlar. Belli aralıklarla dışkılarını, hal ve hareketlerini kontrol ederseniz herhangi bir hastalık durumunda erken teşhis koyabilirsiniz. Bol yavrular alırsınız inş..

Çok teşekkür ederim. Birbirlerine kur yapıyorlar ama çifleşmiyorlar :(. Bir yıldır yan yanalar. Banyo nasıl yaptırılır tarif edermisiniz.

çiftleşme için elbette zaman lazım rahatsız olmayacakları bir yerde bulunsun kafesleri temizlik yem ve su dışında rahatsız etmeyin kendi hallerinde kalması daha iyi olacak süreci hızlandıracaktır. banyo için varsa banyoluk kullanın yoksa derin olamayan bir kaba biraz su koyun ayaklarına gelecek kadar yakınında kuşlarınız bulunsun gerekirse içine girmesi için cesaretlendirin içine girip kendileri yapacaklardır

Çok teşekkür ederim. Birbirlerine kur yapıyorlar ama çifleşmiyorlar :(. Bir yıldır yan yanalar. Banyo nasıl yaptırılır tarif edermisiniz.
Banyoluk yok anladığım kadariyla. 500 ml dondurma kapları var. Öyle bir kabin içine ilik su koyun. İsterlerse onlar yikanir. Yıkandıktan sonra kabı kaldirabilirsiniz.

ek olarak suyun ılık olmasına dikkat edin soğuk yada sıcak olunca girmezler banyo için bulundukları ortam da sıcak olsun hasta olmasınlar

Her bilgi için teşekkür ederim. Asla rahatsız etmiyorum. Bir odada kapıları kapalı duruyorlar. Ses, gürültü de yok. Forumda şöyle bir mama buldum. Yapsam zararı olurmu. Bu akşam banyo işini halledeceğim.
-Keçi boynuzu tozu (çay kaşığının yarısı kadar)
- Bal (1 tatlı kaşığı kadar)
- Hazır yumurta maması (yada 1 adet haşlanmış yumurta) rendelenecek
- 1 adet havuç (rendelenecek)
- Mısır unu (bir yemek kaşığı kadar)
- Galeta unu (bir yemek kaşığı kadar)
- Buğday ruşeyni (bir yemek kaşığı kadar)
- Sağlık tohumları (bir yemek kaşığı kadar)
- Versele Laga omni vit (yarım çay kaşığı kadar)

Geri