Kuşlarım neden ölüyor?

23Baron34

Meraklı Üye
4 ay önce 2 yavru kuşum vardı bunlardan biri çok rahatsızdı fakat tedavi sonucu düzeldi çok şükür, fakat sağlm olan ve hiç bir sorunu olmayan yavru kuşum öldü aniden hemde ikisi ayrı kafeslerdeydi. 4 ay sonra 5 yavrum daha oldu bunlardan en büyük yavru aniden sabahı iyiyken akşamı baktığım zaman kafesin dibinde ölüydü. Ve az önce en küçük yavruda öldü sabahı ve akşam 6 civarı baktıgım zaman hiç bir sorunu yoktu ne bir durgunluk, ne bir halsizlik hiç sorunu yoktu, telefonum sorunlu olduğu için dışkı fotografı atamıyorum, şuan elimde 3 yavru var biri 4 aylık, diğer ikisi 2 aylık arkadaşlar sorun nedir lütfen yardımcı olun hareketli sorun olmayan kuşlarım neden ölüyor lütfen birşey söyleyin geri kalanlarada bişey olacak diye korkuyorum

4 ay önce 2 yavru kuşum vardı bunlardan biri çok rahatsızdı fakat tedavi sonucu düzeldi çok şükür, fakat sağlm olan ve hiç bir sorunu olmayan yavru kuşum öldü aniden hemde ikisi ayrı kafeslerdeydi. 4 ay sonra 5 yavrum daha oldu bunlardan en büyük yavru aniden sabahı iyiyken akşamı baktığım zaman kafesin dibinde ölüydü. Ve az önce en küçük yavruda öldü sabahı ve akşam 6 civarı baktıgım zaman hiç bir sorunu yoktu ne bir durgunluk, ne bir halsizlik hiç sorunu yoktu, telefonum sorunlu olduğu için dışkı fotografı atamıyorum, şuan elimde 3 yavru var biri 4 aylık, diğer ikisi 2 aylık arkadaşlar sorun nedir lütfen yardımcı olun hareketli sorun olmayan kuşlarım neden ölüyor lütfen birşey söyleyin geri kalanlarada bişey olacak diye korkuyorum
Eşler kardeş mi? Genetik sorun olabiliyor kardeşlerde

Hastalık bulaşma ihtimaline karşı kafesi ve kafes içindeki eşyaları iyice dezenfekte edin.

Sulukları, yemlikleri kaynar su ile yıkayın. Kafesi dip köşe temizleyin. Elma sirkeli su olabilir. Kafeste ızgara yoksa mutlaka alın.
Izgara var fakat ayakları takılıyor devamlı, birde kağıt bile bırakmıyorum yedikleri için, dışkıları hafif sulu çok az ama

2 kafesim var birini temizleyip birini devamlı havalandırıyorum şuan iki kafeside temizleyip dezenfekte edecm, başka ne uygulayabilirim

Öncelikle hijyeni sağlamaya çalışın, bunu sıcak su veya sirke ile değil, profesyonel bir dezenfektan ile yapın. Veterinerden e-coli ve salmonella için ilaç isteyip bütün kuşlara veterinerin tavsiye ettiği şekilde uygulayın. Veteriner uygulama tavsiyesi veremez ise buraya yazın, yardımcı olmaya çalışalım.

Kuşları nerde bakıyosun eğer kokulu bir yerdeyse ondan ölebilir ben çamaşır makinasının yanıdna besliyodum deterjan kokusuna öldü eğer kuşu rüzgarda bıraktıysan gene ölür

Kuslarim iyi degil son kalan 2 kusun duruslari bile garip yan duruyolarda tunekte ayaklari gorunmuyor bile

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    826.5 KB · Görüntüleme: 24
Bulaşıcı hastalık söz konusuysa veterinere gitmeniz gerek. Zaman kaybetmeyin.

Geri