kuşlarımın yaşı ve cinsiyeti?

Mehmetcan Aydın

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, 1 hafta önce kırmızı göz lutino ve rainbow muhabbet kuşu aldım. 1 aylık diye aldım yem kırmasını biliyolar lutino dişi, rainbow erkek diye aldım emin olmak için sizlere soruyorum. Bir kaç sorum daha var.
  1. Zemine mısır granülü veya sıkıştırılmış talaş düşünüyorum sizce hangisi?
  2. Rainbowda mantar hastalığı mı var? Varsa ne kullanmalıyım?
  3. Avisol A vitamın aldım kaç günde bir vitamın vermeliyim?

Biraz yazılı gibi oldu kusura bakmayın :)

Fotoğraflar :
vXb9dO.jpg

m43BqV.jpg
VP0dyr.jpg
41P4R4.jpg
m43Br1.jpg
1VL54p.jpg
YqD0v6.jpg
0l1dq8.jpg

Merhaba, yeni kuşlar hayırlı olsun. Öncelikle fotoğraflar çok kötü ama mantar gibi duruyor. Eczaneden trosyd krem alın pamuklu çubuk ile gözüne değdirmeden tüyü eksik yerlere sürün. Her gün nemli pamuk ile temizleyip yeniden sürün. 10 gün gibi bir sürede geçmeye başlaması gerek.
Erkek rainbow değil sarı yüz spangle. Kafes tabanına granül - talaş gibi bir şey serersen evin içinden toplamak zorunda kalırsın. Kağıt serip ızgara kullan en güzeli. haftada bir değiştirirsin altlarını. Vitamin çok gerekli değil ama kullanacaksan haftada bir gün sulukta kalacak şekilde verebilirsin.

Merhaba, yeni kuşlar hayırlı olsun. Öncelikle fotoğraflar çok kötü ama mantar gibi duruyor. Eczaneden trosyd krem alın pamuklu çubuk ile gözüne değdirmeden tüyü eksik yerlere sürün. Her gün nemli pamuk ile temizleyip yeniden sürün. 10 gün gibi bir sürede geçmeye başlaması gerek.
Erkek rainbow değil sarı yüz spangle. Kafes tabanına granül - talaş gibi bir şey serersen evin içinden toplamak zorunda kalırsın. Kağıt serip ızgara kullan en güzeli. haftada bir değiştirirsin altlarını. Vitamin çok gerekli değil ama kullanacaksan haftada bir gün sulukta kalacak şekilde verebilirsin.
Cinsiyetleri doğru yani, peki 30 günlük olduklari doğru mu sizce yoksa daha büyük mü? Yem olarakta Gold wings veya Versele Laga mı kullanayım?

Askı aparatin güzelmiş. nerden tehmin ettiniz bilgi verebilirmisiniz

Him saglam mi durusu nasil ? Guvenlimi kuslar sallandiginda tedirginlik yaratmasin

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri