Kuşlarımın Kafasındaki Nedir?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan YagmurK
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

YagmurK

Emektar Üye
Merhabalar, kuşlarımın kafasında kelleşme ve vücutlarında tüy dökülmesi var. Tüy dökümü döneminde de olabilirler ama kafasındaki dökülmelerin fazla olduğunu görünce mantar tedavisi uygulamaya başlamıştım.

Nedir kuşlarımın cere üstündeki tüylerinin ve dişi kuşumun göz etrafında tüy dökülmesine sebep olan?

Bana nedense fazla açık gelmedi hiç mantar belirtisi var mı peki ?

Bana nedense fazla açık gelmedi hiç mantar belirtisi var mı peki ?
Dişi kuşumun göz çevresinde dökülme ve kafa kaşıma var, erkek kuşumda da gerçekten fazla derecede tüy dökümü var kafasında. Fotoda belli olmamış.

Ama sorun şu ki kuşlarımın göz çevresine kremi süremiyorum. Gerçekten korkuyorum ilerler diye ama her yöntemi denedim, gözlerini kırpmıyorlar bile çünkü süreceğimi anlıyorlar ve korkudan bağırıyorlar.

Ama sorun şu ki kuşlarımın göz çevresine kremi süremiyorum. Gerçekten korkuyorum ilerler diye ama her yöntemi denedim, gözlerini kırpmıyorlar bile çünkü süreceğimi anlıyorlar ve korkudan bağırıyorlar.
Genelde kulak çöpüyle sürüyorlar ama dediğin gibi çok stres oluyorsa zor olur gözüne falan değme ihtimalida var

Genelde kulak çöpüyle sürüyorlar ama dediğin gibi çok stres oluyorsa zor olur gözüne falan değme ihtimalida var
Bir de dişi kuşum çok oyuncu ve oynarken ısıran bir kuş, bunu alışkanlık haline getirdiği için kulak çöpünden korkmadığı zamanlarda bile uçlarını ısırmak istiyor, ben de uçlarında krem var diye çok zorlanıyorum. Bugün Adrian hocam bana bir tutuş yöntemi videosu attı, onu deneyeceğim, işe yarar umarım.

Kafadaki dökülme olan yerlerde sorun yok,tüy kökleri görüniyor, çıkar merak etmeyin. Tüyde olduğu içinvitaminive yulaf takviyesi yapın..
Hocam peki dişi kuşumun göz etrafındaki dökülmeleri de tüyden mi kaynaklıdır? İkisi de şuan çok fazla tüy döküyorlar, ben de tüyde diye düşündüm ama.

Hocam peki dişi kuşumun göz etrafındaki dökülmeleri de tüyden mi kaynaklıdır? İkisi de şuan çok fazla tüy döküyorlar, ben de tüyde diye düşündüm ama.
Tüyden dolayıdır. Havalar ısındı, fısfıs ile haftada 2 kez banyo yaptırabilirsiniz, hem tüyde olduğu için hem de ferahlar hayvan.

Geri