Kuşlarımı birine bırakıcam nelere dikkat etmeliyim

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Damla05
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Damla05

Yeni Üye
Selamlar. Ben geçen de bununla alakalı bi soru sormuştum. Birisine bırakmayı uygun gördük. Götürdüğüm evde nelere dikkat etmeliyim peki? Havalar soğudu battaniye götürüp kafesin etrafını örtmeyi düşünüyorum. Bunun dışında neler yapabilirim? Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.

Cereyanda kalmasın. Baş seviyesinde ya da üstünde olursa rahat ederler. Kafesin etrafını sarmayın strese girerler. Evdeki ortamı nasılsa, emanet ettiğiniz yerde de aynısı olsun.

En tehlikeli düşman cereyan. Diğer türlü soğuklar pek fazla etkilemez. Eksilerde karlar altındaki salmalarda üretim yapanlar bile var. Rüzgar almasın yeterli. Emanet edilen yer buna dikkat etsin. Bazen farketmeyip camları açıyorlar sonra kuşlar kendine gelemiyor.

En tehlikeli düşman cereyan. Diğer türlü soğuklar pek fazla etkilemez. Eksilerde karlar altındaki salmalarda üretim yapanlar bile var. Rüzgar almasın yeterli. Emanet edilen yer buna dikkat etsin. Bazen farketmeyip camları açıyorlar sonra kuşlar kendine gelemiyor.
Tamamdır teşekkür ederim çok sağ olun

"Soğuklar etkilemez" dedim ama hep ev sıcağına alışmış kuşlarda dikkat etmek lazım tabi. 15 derecenin altına düşünce sorunlar başlayabilir. Dikkat etmek lazım

Selamlar. Ben geçen de bununla alakalı bi soru sormuştum. Birisine bırakmayı uygun gördük. Götürdüğüm evde nelere dikkat etmeliyim peki? Havalar soğudu battaniye götürüp kafesin etrafını örtmeyi düşünüyorum. Bunun dışında neler yapabilirim? Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.
aç kalmasın suyu günlük olarak içme suyu ile tazelensin evde ona zarar verebilecek çocuk veya hayvan olmamasina dikkat edin kuş ani ısı değişimi yaşamamalı ve esintide kalmamalı

"Soğuklar etkilemez" dedim ama hep ev sıcağına alışmış kuşlarda dikkat etmek lazım tabi. 15 derecenin altına düşünce sorunlar başlayabilir. Dikkat etmek

aç kalmasın suyu günlük olarak içme suyu ile tazelensin evde ona zarar verebilecek çocuk veya hayvan olmamasina dikkat edin kuş ani ısı değişimi yaşamamalı ve esintide kalmamalı
Ani ısı değişimi derken ortalama ev sıcaklığı işte. Dediğim gibi battaniye örtücem üstlerine sağdan soldan hafif esintilerden etkilenmesinler diye 🥹

Battaniye örtmeyi strese girebilirler. Kuşlara da gün ışığı lazım.

Battaniye örtmeyi strese girebilirler. Kuşlara da gün ışığı lazım.
Evde sürekli battaniye örtülü ama kafeslerinde. Tamamen sarmıyorum da, üstüne örtüp sağını solunu da yanlardan kapatıyorum sadece önleri açık. Çünkü diğer türlü sabaha karşı evin içi serin oluyor üşürler diye endişeleniyorum

Ani ısı değişimi derken ortalama ev sıcaklığı işte. Dediğim gibi battaniye örtücem üstlerine sağdan soldan hafif esintilerden etkilenmesinler diye 🥹
bahsettiğim şey gündüz 20 derece gece 0 derece gibi olmaması lazım mesela gündüz 20 ise akşam evin sıcaklığı 15 civarı olmalı

Evde sürekli battaniye örtülü ama kafeslerinde. Tamamen sarmıyorum da, üstüne örtüp sağını solunu da yanlardan kapatıyorum sadece önleri açık. Çünkü diğer türlü sabaha karşı evin içi serin oluyor üşürler diye
Örtü örtmenim tavsiye etmem

Geri