Kuşları ayırıp eğitmek mi mantıklı birlikte bırakmak mı ?

ClydeShelton

Meraklı Üye
Kuşlar eve geleli 2 3 gün oldu 7 8 aylık falanlar dişi ve erkek olarak aldım erkek olan pek kaçmıyor da dişi baya kaçıyor bu sabah elimden yem yedirdim erkek olana elime falan cıkıyordu ama dişi saldırıyor erkek yem yerken ayırıp mı eğitmek lazım yoksa ayırmak saçma mı olur ?

o yaştaki kuşları beraberken eğitmek bayağı bir zor olacaktır ayrı ayrı eğitim daha kolay olur ancak yaşlarından dolayı buna da zaman ayırmalısınız bence ayırmayın yetişkin kuşlar yavrularınız olursa onları eğitin derim

o yaştaki kuşları beraberken eğitmek bayağı bir zor olacaktır ayrı ayrı eğitim daha kolay olur ancak yaşlarından dolayı buna da zaman ayırmalısınız bence ayırmayın yetişkin kuşlar yavrularınız olursa onları eğitin derim
Hocam belirli süre ayrı eğitsem sonra tekrar aynı kafese koysam çiftleşme olmaz mı?

Olur ancak hem kendinize hem onlara eziyet edersiniz bol bol öterler ayrıyken

Olur ancak hem kendinize hem onlara eziyet edersiniz bol bol öterler ayrıyken
Erkek olan ele gelmeye baya hevesli hocam öyle olunca da insan alıp alıştırmak istiyor ama dişi sağolsun hemen elimden yem yediğini görünce saldırıyor :) birbirine yem yedirme kaşıma gibi durumlar var acaba çiftleşme ne zaman olur beklesem ?

Geri