Kuş yemi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Kumaal
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kumaal

Yeni Üye
Merhabalar bir yaşında erkek bir muhabbet kuşum var yaklaşık 3_4 aydır Garden Mix markasının yemini kullanıyorum. Ancak son günlerde iştahsızlaştı. Neden Olabilir acaba yemle alakalı olabilir mi.? Garden mix markasının yemelerini kullandınız mı bir fikriniz var mı.?

Son düzenleme:
Merhabalar bir yaşında erkek bir muhabbet kuşum var yaklaşık 3_4 aydır Garden Mix markasının yemini kullanıyorum. Ancak son günlerde iştahsızlaştı. Neden Olabilir acaba yemle alakalı olabilir mi.?
Yem taze mi? bozulma gibi durumlar mevcut mu?

Yem değiştirmediğiniz için eğer yem taze ise ondan olacağını sanmıyorum çünkü uzun zamandır aynı yemi kullanıyorsunuz.

Muhabbet kuşları doğada av oldukları için hastalıklarını gizleme yetisi ile gelişmişlerdir. Kuşun az yem tüketmesi dışında dışkıda değişiklik yada genel durumunda değişiklik varsa belirtiniz.

Yem taze mi? bozulma gibi durumlar mevcut mu?

Yem değiştirmediğiniz için eğer yem taze ise ondan olacağını sanmıyorum çünkü uzun zamandır aynı yemi kullanıyorsunuz.

Muhabbet kuşları doğada av oldukları için hastalıklarını gizleme yetisi ile gelişmişlerdir. Kuşun az yem tüketmesi dışında dışkıda değişiklik yada genel durumunda değişiklik varsa belirtiniz.
ddışkısında herhangi bir farklılık yok enerjisi haraketleri uçuşunda da sorun yok ancak iştahsız ve su tükettiğini çol fazla görmüyorum. Yemimin de tazeliğine çok dikkat ediyorum iki günde bir değiştiriyorum.

Meyve veriyorum arada küçük parçalar halinde akşamları da kraker bisküvi falan yiyor bazen

Geri