Kuş yem ve kum tavsiyesi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan insanicly
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

insanicly

Yeni Üye
Sabit konuları gezdim ama tam bir cevap bulamadım. Ya eski ya da bir yere bağlanmamış.

Muhabbet kuşu için 2020 itibariyle tavsiye edilen yem ve kum tavsiyeleriniz nelerdir?

Sabit konuları gezdim ama tam bir cevap bulamadım. Ya eski ya da bir yere bağlanmamış.

Muhabbet kuşu için 2020 itibariyle tavsiye edilen yem ve kum tavsiyeleriniz nelerdir?

Yem için Garden mix pembe kiloluk paket. Kum olarakta resimdeki ürünlerden herhangi birini alabilirsiniz.

gardenmix-platin-muhabbet-kus-yemi-500-gr-135792-79-Ogardenmix-platin-kus-kumu-200grkumluk__1193255057467928.jpgvitakraft-yuksek-mineralli-kus-kumu-vitamin-ve-saglik-urunleri-vitakraft-960793-48-B.jpg10557243359282.jpg

Son düzenleme:
Ben Versele laga kullanıyordum.Fakat internetten kilo ile tohumlar alıp kendi yem karışımı yaptım.1 ay oldu kullanıyorum sultan papağanım severek tüketiyor.
Kum olarak Rotipet kullanıyorum.

Bende senelerdir versele laga yem ve yine versele laga kum kuma ilave olarak kömür kullanıyorum.

Ben Versele laga kullanıyordum.Fakat internetten kilo ile tohumlar alıp kendi yem karışımı yaptım.1 ay oldu kullanıyorum sultan papağanım severek tüketiyor.
Kum olarak Rotipet kullanıyorum.

Valla hocam en iyisini yapmışsın. Zira versela lega kadar pis bir yem yok. Bu yem yurt dışından buraya gelene kadar maruz kaldığı depolama koşullarından ötürü mantar ürüyor yemlerde. Yada yıllanmış yemleri gönderiyorlar buraya bilemiyorum. Şimdi versela legacılar diyecek nerden anlıyorsun :) Malum sabit fikirli bir milletiz. Yemin renginden, kokusundan ve dokusundan belli oluyor. Yoksa mantarlar mikroskobik canlılardır gözle göremeyiz elbette :) Yemler kapalı ambalajda olsalar dahi sıcak ve nemli ortamda depolanırlarsa mantar ürer...

Valla hocam en iyisini yapmışsın. Zira versela lega kadar pis bir yem yok. Bu yem yurt dışından buraya gelene kadar maruz kaldığı depolama koşullarından ötürü mantar ürüyor yemlerde. Yada yıllanmış yemleri gönderiyorlar buraya bilemiyorum. Şimdi versela legacılar diyecek nerden anlıyorsun :) Malum sabit fikirli bir milletiz. Yemin renginden, kokusundan ve dokusundan belli oluyor. Yoksa mantarlar mikroskobik canlılardır gözle göremeyiz elbette :) Yemler kapalı ambalajda olsalar dahi sıcak ve nemli ortamda depolanırlarsa mantar ürer...
Ben Versele laga'yı 1kg lık paketlerde 5 adet alıyordum.İlk aldığım 5 paket yem karışım olarak iyidi.Sonra aldığım 5 paket yemin içinde çok fazla Aspir tohumu vardı.1kg yemin 200 gramı Aspir tohumuydu.5 kg yemde 1kg Aspir ve Aspir tohumları çok sert sultan papağanım kıramıyor.1kg Aspir çöp oluyor.:(

Geri