kuş nefes alamıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Rosa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Rosa

Yeni Üye
önceki kuşumu bu hastalıktan kaybettim bu kuşuda kaybetmek istemiyorum. nefes alırken gurk gurk diye ses çıkarıyor. en çok su içerken oluyor. gece uyurkende ötme tarzı sesler çıkarıyor. önceden tüyleri kabarıktı ishaldi yem yemiyordu kafes altındaydı ishal ilacı vermiştim düzeldi şimdi tünekte ama bu ses çıkarma kuyruk titretme geceleri ses çıkarma durumları devam ediyor. dışkısı küçük ve normal yemesi içmesi de normal arada uyuyor nefes güçlüğü onu yoruyor çok zayıfladı göğüs kemiği çıktı. önceki kuşumla birlilte denediğim ilaçları yazayım sitraks flagyl mikostatin baytril eritrom azeltin. pazartesi hava kesesi kenesi ihtimaline karşı vilmectin de deneyeceğim. papağan ateşi de olabilir diye teradox aldım onu da deneyeceğim bu arada ailem veterinere de götürdü maalesef düşündüğüm şekilde oldu vitamin antibiyotik verip yollamışlar onlar da çare olmadı. buradan bir serzenişte bulunmak istiyorum veteriner tahlil yapamıyorsa nasıl veteriner oluyor. bir antibiyotik vitaminle bu işler halloluyor mu en azından bir mikroskopları olsaydı. veteriner olmak açmak bu kadar kolay olmamalı diye düşünüyorum. bu hastalıkla mücadele beni mikroskop alma noktasına getirdi. üniversite araştırma hastanesi çok uzakta olmasından dolayı götüremiyorum. yaz olsa ne yapar eder götürürdüm ama bu hastalıkta hep bu aylarda yakalıyor kuşları..

sizin düşünceniz nedir neler yapabilirim?.

Trıflucan diye bir ilaç var kursak mantarı için anladığım kadarı ile kursak mantarı olmuş olabilir bu ilaçtan edin ve birta yemesi için kuş kumu al ayrı bir yemliğe koy yemez ise yemine karıştır. Kuşunuz yem kusuyormu ? Ve daha sağlıklı yardım edebilmemiz için bir video eklermisiniz yakaladığınız esnada :) İyi akşamlar.

flagyl mikostatin zaten mantar ilacı mantar ilacı verince fenalaşıyor. önceki kuşuma da sirke ve mantar ilacı iyi gelmemişti sorunum kesin olarak mantar yada üst solunum yolu bakterisi değil onları kesin olarak eledim yazdığım ilaçlar zaten onlarla ilgili ilaçlar. parazit yada papağan ateşinden şüpheleniyorum bir de sürekli gagasıyla boğazını kanat altını kaşıyor tüylerini yoluyor.

Geri