Kuş Maması İçindekiler

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Thy44
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Thy44

Yeni Üye
Merhaba kuşum için mama yapacağım malzeme olarak görseldeki bisküviyi, yumurta kabuğu, yumurta sarısı ve beyazını bide havuç kullanacağım.Yumurta kabuğunu ve bisküviyi toz haline getirip karıştıracağım ekstra olarak bir şey daha koyulması gerekiyor mu bilgisi olanlar yazabilir mi

Ekli dosyalar

• 8BAD44A3-4C4D-4650-9918-3E991B06AD35.jpeg
    8BAD44A3-4C4D-4650-9918-3E991B06AD35.jpeg
    302.4 KB · Görüntüleme: 8
cici bebe koymanıza gerek yok yağlanma yapma ihtimali fazla.Kabuk sarı beyazı ve havuç yeterli

Merhaba kuşum için mama yapacağım malzeme olarak görseldeki bisküviyi, yumurta kabuğu, yumurta sarısı ve beyazını bide havuç kullanacağım.Yumurta kabuğunu ve bisküviyi toz haline getirip karıştıracağım ekstra olarak bir şey daha koyulması gerekiyor mu bilgisi olanlar yazabilir mi
Bisküvi koymayın zararlı, havuç harici sebze de koyabilirsiniz az miktarda.Elinizde yoksa havuçta yeterli.

Sebebini yazmasa da bu haberde, yaban hayat uzmanı kuşlara ekmek verilmemesi gerektiğini söylemiş: https://www.haberturk.com/kuslara-kesinlikle-ekmek-vermeyin-2439541
Ayrıca ekmeğin, bisküvinin besin değeri düşük. Kuşlar bunlara alışınca, yemesi gereken tohumları yemekten vazgeçerse ne olacak?
Tecrübeli bir kuş bakıcısı değilim, benim için basit bir hobi. Ama ekmek ve bisküvinin zararlı olduğunu düşünüyorum. Youtube'da ise neredeyse bütün tecrübeli bakıcılar bisküvi kullanıyor.

Sebebini yazmasa da bu haberde, yaban hayat uzmanı kuşlara ekmek verilmemesi gerektiğini söylemiş: https://www.haberturk.com/kuslara-kesinlikle-ekmek-vermeyin-2439541
Ayrıca ekmeğin, bisküvinin besin değeri düşük. Kuşlar bunlara alışınca, yemesi gereken tohumları yemekten vazgeçerse ne olacak?
Tecrübeli bir kuş bakıcısı değilim, benim için basit bir hobi. Ama ekmek ve bisküvinin zararlı olduğunu düşünüyorum. Youtube'da ise neredeyse bütün tecrübeli bakıcılar bisküvi kullanıyor.
Evet bende YouTube da gördüğüm için bisküvi kullanmayı düşünmüştüm zararlı olduğunu bilmiyordum

Yumurta kabuklarını küçük bir naylon poşete koy. Parmaklarınla ez, sonra poşeti boşalt. Hemen hemen toz kıvamına gelir.

Yumurta kabuğunu ince un gibi yapman lazım. Havuçların nemini de bir bezle ya da peçeteyle aldırmalısın. Cici bebe içeriğinde vitamin ve mineral barındırdığı için öneriliyor ama işindeki şeker miktarı gözardı ediliyor, asla verme. Çok zararlı, afiyet olsun

Geri