Kuş kusması

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan uniquef
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

uniquef

Yeni Üye
Arkadaşlar 4 5 aylık erkek muhabbet kuşum var kusmaya başladı ve hiç hali neşesi yok, ağzını sürekli olarak bi
yerlere sürtüyor ve bazen de poposunu sürtüyor. Eş istese istekli olmaz mıydı hiç hali yok acaba hasta mı? Kusmasını önlemek için ne yapmalıyım?

kuş çok halsiz ve mutsuz ne yapacagimi bilmiyorum

Ekli dosyalar

• 24AEAAED-A909-44CE-B995-61B95F62F9C0.jpeg
    24AEAAED-A909-44CE-B995-61B95F62F9C0.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 40
  • A04E1379-17D0-49B0-B785-118DE08B7E0A.jpeg
    A04E1379-17D0-49B0-B785-118DE08B7E0A.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 40
bir de boyle kafasi geride duruyor surekli

Ekli dosyalar

• 4813AF31-9A4C-48C7-AADC-5D615E813C76.jpeg
    4813AF31-9A4C-48C7-AADC-5D615E813C76.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 42
Dışkılar tuhaf gibi geldi. Suluğundaki tam dolu suya beş altı damla elma sirkesi damlatın suyu günlük yenileyin(3 gün kullanın) ve yarın veya pazartesi veterinere gidin.

Dışkıları hep kontrol edin. Netten sağlıklı sağlıksız dışkı fotoğraflarına bakın.

Bence bu kuş hasta ama inşallah yanılıyorumdur.

ne yapabilirim peki internette kuruma diye bişey gördüm ondan olabilir ve mantar ilacı kullanılıyor alsam mı

ne yapabilirim peki internette kuruma diye bişey gördüm ondan olabilir ve mantar ilacı kullanılıyor alsam mı
Mantar değil bakteriyel durum olabilir veya hastalığı olmayabilir bu durumda en iyi yol veterinerin kontrol etmesi. Nolur nolmaz dediğim elma sirkesi uygulamasını yapın.(suluğa beş damla) dışkıları takip edin. Kuşun ağzını koklayın kötü koku var mı vs.

küçük bi yerdeyim burdaki veteriner anlamıyor bakteriyel durumdada mantar ilacı kullanılıyor diyengördüm internetten kullansam zararlı olur mu

küçük bi yerdeyim burdaki veteriner anlamıyor bakteriyel durumdada mantar ilacı kullanılıyor diyengördüm internetten kullansam zararlı olur mu
İkisi çok farklı adı üstünde biri bakteri diğeri mantar. O diyen yanlış bilgi vermiş. Veteriner her koşulda kontrol etsin teşhisi de bizle paylaşın buradaki tecrübeli üyeler de yardımcı olur. Teşhis konmadan yanlış ilaç kullanmak kuşa zarar verir.

dediğim gibi burdaki veteriner anlamıyorum dedi pet shopta kapalı bugün tedaviye baslamak istiyorum ana ne yapacagımı bilmiyorum kuş sessiz ve sakin bi şekilde duruyor öyle normalde kafesten çıkmak için yırtınırdı şimdi kafesten çıkmıyor

dediğim gibi burdaki veteriner anlamıyorum dedi pet shopta kapalı bugün tedaviye baslamak istiyorum ana ne yapacagımı bilmiyorum kuş sessiz ve sakin bi şekilde duruyor öyle normalde kafesten çıkmak için yırtınırdı şimdi kafesten çıkmıyor

Ekli dosyalar

• D9A512B8-AFDC-4ECA-B416-C5FCD39A914B.jpeg
    D9A512B8-AFDC-4ECA-B416-C5FCD39A914B.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 23
Dışkılar normal değil. Kuşun ağzı kokuyor mu? Nefes alıp verirken kuyruğu atıyor mu? Kusmuk salyalı ve kokulu mu? Öğürür gibi yapıyor mu?

koku yok evet salyalı ve kusmuk öğürür gibi yapıyo zorlanıyor kusarken ama az önce attıgım dışkı da yem yoktu dünkünde vardı şimdi ki dışkı yeşil normal değil mi ?

koku yok evet salyalı ve kusmuk öğürür gibi yapıyo zorlanıyor kusarken ama az önce attıgım dışkı da yem yoktu dünkünde vardı şimdi ki dışkı yeşil normal değil mi ?
Yem olup olmaması kriter değil. Attığınız dışkı fotoğrafı sağlıksız dışkı.http://www.bunubugunogrendim.com/2013/05/508-muhabbet-kuslarnn-dsklarndan.html?m=1 Sağlıklı dışkı ilk fotoğraftaki gibi ortası beyaz kenarlar yeşil olur.(fotoğrafta dışkı kuruduğu için yeşil kısmı koyu görünüyor) sizin kuşunuzun dışkısında beyaz kısım yok, dışkı etrafında yayıntı bırakmış.

Kusarken kabarıp hareketlenip bir cisime dığeu göz bebeklerini küçültür biçimde mi kusuyor(oyun kusmuğu) halsiz şekilde mi?

Geri