Kuş kafesine girmiyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan BURAKWX
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

BURAKWX

Meraklı Üye
1 buçuk ay önce aldık kuşu . İlk hafta hiç çıkmak istemiyordu sonra bize alışınca hiç girmemeye başladı . Dışarda 3 - 4 saat duruyor arada yem yemeye girince kapatabiliyoruz . Kendimiz sokamıyoruz peşinden kovalıyoruz bildiğin artık yoruluyo kanatlarını filan hafif açıyo öyle giriyo . öyle çok kovalamkta istemiyorum ne yapmalıyım ? bir de haftaya yanına kuzenimin yavru kuşlarından birini getirebilirim . belki o zaman içeri rahat girer . benim kuşum erkek acaba yanına erkek mi getirsem dişi mi karar veremedim . hangi cinsle daha iyi anlaşır ?

Kovalamak hos degil musait oldugunuz zamanlarda birakin gezsin karni acikinca giriyormus girince kapatin kovaladikca sizden zamanla uzaklasir size iyice alismadan kus almayin alistigina inaniyorsaniz disi alin tabiki

çok zorda kalırsanız karanlık bir odaya götürün orada rahat yakalarsınız. tabi elle tutmak hoş değil ama ani misafir geldiğinde veya siz dışarı çıkacakken kullanılabilir durum. bizim de başımıza geldi. evi kafes olarak kullanıyoruz :D

Benimkide girmiyo bir iki çağırıyorum gelmiyo içeri gireceğini anlayınca habire kafesin üstüne geri konuyo bir iki tur atıp geliyo iki üç denemede giriyo parmağına çağırıp koyuyorum ben sıkarak koymak hoş bi durum değil kendi gelsin sıkmayın kuşu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri