Kuş için neler yapabiliriZ?

Yağmur-milka

Paylaşımcı Üye
FBD4ABCC-5F77-43B5-96C0-1DE86DDF1F40.jpeg Resimde eklediğim sarı kuşu komşumuz torunundan almış kuş baya küçük çocuk tarafından hırpalanmış kafesini atmış çocuk kuş içindeyken tüle takılmış kuşu avuçlayıp tülden çekmiş ayakları zedelenmiş veterinere götürmüşler çıkmış olabilir demişler ama herhangi bir tedavi yapmamışlar kuş şuan çok zor geziniyor tüyleri yoluk yoluk uçamıyor görünce çok üzüldüm acaba depresyonda mı dışkısı hafif sulu ama çok sıkıntılı bir dışkı gibi gelmedi biraz gizli video çektim ordan aldım foto karelerini dah detaylı foto gönderme şansım Yok maalesef b vitamini selenyum verdim tüyleri için Of durumu öok kötü :( bir aydır bu şekildeymiş bu arada torunları geldiğinde artık kuşun ynjna sokmuyorlar çocuk nasıl seveceğini bilememiş oda küçük zarar vermek istemeden olmuş

Ekli dosyalar

• 0E1D4A5E-C44C-4E8A-A41E-A5F2C0E5614F.jpeg
    0E1D4A5E-C44C-4E8A-A41E-A5F2C0E5614F.jpeg
    137.6 KB · Görüntüleme: 64
  • 41B49FCD-B4C9-42F3-B8D0-7114875D3FC7.jpeg
    41B49FCD-B4C9-42F3-B8D0-7114875D3FC7.jpeg
    162.8 KB · Görüntüleme: 54
Kuşun ayağı kırık mı değil mi röntgen çekilmesi gerekir. Şehirdeki veterinerlik fakültesinde bu yapılabilir. Bol bol kalamar kemiği yesin, kalamar kemiği ufalanmış çeşitli mamalar hazırlayın.

Kuşun ayağı kırık mı değil mi röntgen çekilmesi gerekir. Şehirdeki veterinerlik fakültesinde bu yapılabilir. Bol bol kalamar kemiği yesin, kalamar kemiği ufalanmış çeşitli mamalar hazırlayın.
Kırık olsa bile kaynamıştır bir ay olmuş :( iletirim ben tüyleri stresten olmuş olbilir mi

Tüylerinde anormallik göremedim taze meyve sebzesini düzenli olarak versinler.

Bu mu hayvan sevgisi?çocuk değil terminatör mübarek.bizde çocuk olduk hiç böyle saçmalıklar yaşanmadı.mama versinler kuşa,vitamin takviyesi yapsınlar özellikle b vitamini.daldarı falan alıp o çocuktanda uzak tutsunlar.bakamıyorsa kimse bu hayvanlara eziyet etmesin.

6 Yaşımdan bellidir evimden muhabbet kuşu eksik olmadı. Hiç böyle davranmadım tam aksine çok sevdim karşısına oturdum saatlerce konuştum onla.

Bu canilik yani.

Kuşa gelince ise kuşa bol bol taze meyve sebze verin onunla ilgilenin. Kalamar kemiği maması veya yumurta maması yapın yesin. B vitaminini eksik etmeyin. Eğer diğer kuş o kuşla ilgileniyorsa ne mutlu...

6 Yaşımdan bellidir evimden muhabbet kuşu eksik olmadı. Hiç böyle davranmadım tam aksine çok sevdim karşısına oturdum saatlerce konuştum onla.

Bu canilik yani.

Kuşa gelince ise kuşa bol bol taze meyve sebze verin onunla ilgilenin. Kalamar kemiği maması veya yumurta maması yapın yesin. B vitaminini eksik etmeyin. Eğer diğer kuş o kuşla ilgileniyorsa ne mutlu...
Diğer kuş Benim kuşum biraz mutlu olsun diye götürdüm ama hasta olabilir diye de çok yaklaştırmak istemedim şuan için bütün söylenenleri ileteceğim

Yani biraz ishalimsiydi probiyotik vermiştim bir hafta önce veterinere götürmüşler ama bir şey vermemiş daha iyi şuan tam normal değil ama cıvık ta değil uçamamasının sebebi ayağı Mıdır yoksa korkmuş olması mıdır?
Ayakları normal değil bana kalırsa. Ayrıca korkmuştur uçmamasının çok sebebi olabilir bunların dışında. Şuanki durumu nasıl fotoğraf atma şansın var mı?

ayakları için daha net fotoğraflarını hatta videosunu çekerseniz iyi olur. tüyleri biraz düzensiz. sağlıklı kuşlar günün önemli bi vaktini tüylerini tarayarak, düzelterek geçiriyolar. bu yavrunun fiziksel olarak sıkıntısı var, stres yapmıştır bir de. o yüzden tüy bakımına pek önem vermemiş anlaşılan.

Kuş tüyde ayağı kırık değildir öyle olsa bile kaynamıştır. Güzel bir dişi kuş ayağı çıkmış olabilir bunu veteriner anlar. Geçmiş olsun

Kuş tüyde ayağı kırık değildir öyle olsa bile kaynamıştır. Güzel bir dişi kuş ayağı çıkmış olabilir bunu veteriner anlar. Geçmiş olsun
Veteriner de çıkmış yada kırılmış demiş yapabileceğimiz bişey Yok demiş sürüyor tek ayağını kuş benim değil çok samimide değiliz çaktırmadan çektim bu görüntüleri de tüyleri uzun zamandır bu şekildeymiş sadece yürüyebiliyor o da sıkıntılı bir şekilde ama tutan çocuğu gördüğünde bağırmaya başlıyormuş büyük ihtimal depresyonda :(

Geri