! Kuş hasta oldu sanırım!!

Prohellhell

Yeni Üye
Evde misafir iki kuş var şu anda biri dişi biri erkek. Sahipleri yarın gelecekler ama erkek olan iki gündür kafesin tabanında ve tüyleri kabarık bir biçim de. Bu kuşlar insanlara alıştırılmadıkları için kafesin içinde kaçıyorlar normalde fakat erkek olan şu an kaçmıyor bile. Aynı zamanda benim de bir erkek kuşum var acaba iki erkek tek dişi kaldıkları için olabilir mi diye düşündüm

Ekli dosyalar

• 15039101968381410543327.jpg
    15039101968381410543327.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 27
Hayvan ishal mi ? Üşütmüş gibi duruyor
Ishal değil. Ama tüyleri hep kabarık ve sahiplerine hastalıklı teslim edemem ama kuşlar iki gündür bende ve geldiği günden beri de bu durum da. Ne yapmalıyım??

Ekli dosyalar

• DSC_0535.JPG
    DSC_0535.JPG
    1 MB · Görüntüleme: 17
Kuş kafesin altına inip halsizse bu acil bir durum olabilir ihtimali yüksek. Veterinere götürmenizi tavsiye ederim. İlaç verecektir.

Kuş kafesin altına inip halsizse bu acil bir durum olabilir ihtimali yüksek. Veterinere götürmenizi tavsiye ederim. İlaç verecektir.
Götürecektim ama dün kaza yaptık arabamız bir süre olmayacak. Hayvanı da toplu taşımayla heba etmek istemiyorum ama kendim veterinere gideceğim ilacını alıp evde veririm. Umarım iyileşir

Bir ilaç var fakat bunun plastik ucu var, kuşun boğazından aşağıya sokup veriliyor sanırım. Kolay bir işlem. Kaliteli veterinerler yapıyor. Catosol, halsizlik ve ishal için. Bu belki işinize yarayabilir.

Veterinere gidemeyecekseniz soğuk algınlığı için siteden neler yapabileceğinizi bulabilirsiniz.

Geri