Kuş hasta mı ?

Fevzi ARVAS

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Selamun Aleyküm Ustalar,

Bu gün arkadaşım petshoptan 1 çift yerli damızlık almıştı. evi ile petshop arası araçla ortalama 1 saatlik mesafede ve kuşları kafes yerine kutuda vermişler kuşları eve götürünce dişi olan çok hareketli ama erkek olan hasta gibi duruyordu gagası yerdeydi. bana getirdi bende muhabbet kuşlarımın 100ml olan c vitamini katılmış sudan steril enjektör ile 3-4 damla su çekip zorlada olsa içirdim. yaklaşık 4 saattir hiç birşey yemedi zavallıcık.
Kısaca sormak istediğim 100ml (cc) olan suluğa arada 1 çay kaşığı bal katıp veriyorum. vitamin ve bal suya karıştırıp vermemde sakınca varmı toparlanması için ve şırınga ile birşeyler yedirsem faydası olur mu ?
Altına geldiğinden beri peçete serili daha dışkılamadı 4 saat oldu.

Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• IMG_8439.JPG
    IMG_8439.JPG
    2 MB · Görüntüleme: 15
  • IMG_8440.JPG
    IMG_8440.JPG
    1.6 MB · Görüntüleme: 14
  • IMG_8441.JPG
    IMG_8441.JPG
    1.8 MB · Görüntüleme: 14
  • IMG_8442.JPG
    IMG_8442.JPG
    764.5 KB · Görüntüleme: 14
Kuş hasta gibi duruyor. Su içirmekle iyi etmişsiniz. Ayrıca 2 damla sirkeye dört beş damla su karıştırarak içirin. Dışkıladığında dışkısını paylaşın. Kuşlara özel durumlar dışında bal vermeyin.

hocam dışkı resmi aşağıda ayrıca ben açık cezaevinde hükümlüyüm. sirke bulamam. elimde c vitamini bal hazır mama dal darı kişniş keçiboynuzu tozu nijer tohumu felan var sadece

Ekli dosyalar

• IMG_8443.JPG
    IMG_8443.JPG
    2 MB · Görüntüleme: 13
Dışkısı sorunlu. İlaç kullanmak gerek. Ense derisine 1 damla avimec veya vilmektin damlatın. Ayrıca antibiyotik tedavisi başlamalısınız.

Hocam hükümlüyüm ben bu dediğiniz antibiyotikleri temin etmem mümkün değil onun yerine bizim kullandığımız antibiyotiklerden küçük bir miktar suda eriterek versem sorun olur mu ?

Bal ve c vitamini karıştırılmış bir kaç damla su versem nasıl olur peki?

Son düzenleme:
İç parazit ilacı varsa ondan kullanın. Sonra da kullandığınız antibiyotiklerden başlarsınız. Parazit ilacı yoksa antibiyotik başlayın. Tabletin 1/8'ini yarım sulukta iyice eritmeniz gerek.

Tamam hocam Allah Razı Olsun. Çok Teşekkür Ederim hemen revire bakayım

Hocam dediklerinizi harfiyen yaptım ama kuş sizlere ömür :(

İlaca başlamış sayılmazsınız bile. Neyse başınız sağolsun.

Geri