kuş hasta mı yumurta olduğu için mi böyle?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Arc
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Arc

Yeni Üye
Dişi Muhabbet kuşuma eş aldık 3 hafta kadar oldu eş tuttular çiftleştiler de dişi kuşum da bir tuhaflık var halsizleşti biraz agresif tavırlar sergilemeye başladı tüyleri biçimsizleşti göz çevresi karanlık oldu eksiye göre, ishal değil iştahı yeme karşı azaldı ama mama verdiğimde yada sebze gayet iyi yiyor popo tüyleri çok döküldü bu sebepler hastalık belirtisi mi yoksa yumurta olduğunda bu gibi durumlar olabiliyor mu?(yuvalığa da arada girip girip çıkıyor öyle uzun süre kalmıyor,mineral blok ve kum çok tüketiyor kalamar kemiğine dokunmadı hiç)

Ekli dosyalar

• DSC_0265.JPG
    DSC_0265.JPG
    728 KB · Görüntüleme: 30
  • DSC_0264.JPG
    DSC_0264.JPG
    710.1 KB · Görüntüleme: 31
  • DSC_0251.JPG
    DSC_0251.JPG
    958.7 KB · Görüntüleme: 28
  • DSC_0257.JPG
    DSC_0257.JPG
    956.6 KB · Görüntüleme: 26
  • DSC_0247.JPG
    DSC_0247.JPG
    975.4 KB · Görüntüleme: 29
Maşallah çok güzel bir dişi :) Gördüğüme göre bir sorun yok gibi kardeşim. Kuş sağlıklı göründü bana. mevsimsel sebeplerden dolayı olabilir, tüy değişimi vs.

Büyük ihtimalle yumurta var diye halsiz. Tabi gözlemleyin anormal bişeyler olursa yazın.

• Beğen
Tepkiler: Arc
Maşaallah bence bir sıkıntı görülmüyor yeni eşe atıldıysa ilk başlarda normal bir durum

Slm hocam kuşumda azından tısp tısp dıye ses kıçarıyo neden acaba
Sorularınızı kendi konunuzu açarak sorarsanız sizin gibi aynı durumda olanlar için daha güzel olur.. Sıcaktan olabilir ortamın havasızlığından olabilir ortam sigara içilen ortam olabilir kursağında sıkıntı olabilir değişik ihtimaller var

Sorularınızı kendi konunuzu açarak sorarsanız sizin gibi aynı durumda olanlar için daha güzel olur.. Sıcaktan olabilir ortamın havasızlığından olabilir ortam sigara içilen ortam olabilir kursağında sıkıntı olabilir değişik ihtimaller var
Hocam konu nasıl açılır bilmemki anca burdan yazıyom nerde bunuda bilmiyorum

Hocam konu hangı bölümden açılıyor

H
Maşaallah bence bir sıkıntı görülmüyor yeni eşe atıldıysa ilk başlarda normal bir durum
Hocam bir şey yok dediniz ama kuşun iki gündür dışkısının saydam olan kısmı yeşil ortası normal ama Biraz araştırdım böbrek sıkıntısı falan yazıyor yüzündeki tüylerden hafif dökülme var ne yapmalıyım bilemedim suyuna bi kaç damla limon suyu attım bugun sadece başka ne yapabilirim

Ekli dosyalar

• DSC_0266.JPG
    DSC_0266.JPG
    874.8 KB · Görüntüleme: 3
Slm
H

Hocam bir şey yok dediniz ama kuşun iki gündür dışkısının saydam olan kısmı yeşil ortası normal ama Biraz araştırdım böbrek sıkıntısı falan yazıyor yüzündeki tüylerden hafif dökülme var ne yapmalıyım bilemedim suyuna bi kaç damla limon suyu attım bugun sadece başka ne yapabilirim
slm hocam ben kuşuma vitamin. İlacı almak için veterinere gittim oda bana arı ilacı verdi dediki bu kuşa tavuğa. Bütün. Hayvanlara olur dedi içinde her harf vıtamin var acaba bir zararı olurmu

Slm

slm hocam ben kuşuma vitamin. İlacı almak için veterinere gittim oda bana arı ilacı verdi dediki bu kuşa tavuğa. Bütün. Hayvanlara olur dedi içinde her harf vıtamin var acaba bir zararı olurmu
Slm

Benim mesajı alıntı yapmışsınız ama bana Sormadınız herhalde benim de çok fikrim yok çünkü vitamin hiç kullanmadım direk sebze mama vererek dengelemeye çalışıyorum ne kadar doğru bilmiyorum ama

Geri