Kuş bana alışmadı

Esil Çakır

Yeni Üye
İyi akşamlar kuşum sizin kuşunuz gibi elime gelmiyor az bir süre boyunca başıma ve omzuma konuyor.Elime gelmiyor ama beni görünce kaçmıyo uzerimde dolaşıyor oyun oynuyor Sizede rahatsız ettim kusura bakmayın kafese oyuncak takmakta sorun olurmu🙂🙂

Kafeste oyuncak bulunmasında sıkıntı yoktur,kuşlar oyuncaklara salıncaklara bayılır.kuşunuz kaç aylık

2.5 zili topa bayılıyor
Çok güzel tam eğitilecek durumda.öncelikle kuşunuzu korkutmamanız gerek .Kuşunuz kafes içindeyken elinizi kafesin içine koyduğunuzda elinizden kaçıyorsa ilk önce kuşa güven vermeniz lazım.kafesin dışına tellere elinizi koyun hareket ettirmeyin kuşunuzla alçak sesle konuşun,güven sağlayın.elinizden korkmadığı zaman işaret parmağınızı kafesin içine götürün kuşun gövdesine çok hafif bir baskı yapın parmağınıza binecektir

Ele alıştığı zaman konuşma eğitimine başlatabilirsiniz.

Elimi soktuğuMDA elime geliyor ama dışarıda elime gelmiyor onu nasil alıstirabilirim yarın size videoda atacagim

Elime kısa bir süreliğine geliyor elimi hafif ısiriyor hep dışarıda olmak istiyor

kafese size alışırken hiçbir oyuncak koymayın

Ben oyuncaklarını çıkarmadım hiç.yaşadığım tecrübeden dolayı oyuncak,salıncak olabilir kafeste diye yazdım.Aldığımda kuşumu 2,5 aylıktı şuan 8 aylık.elime geliyor,omzuma konuyor,20 den fazla kelime biliyor Maşallah ı var 🐦

Kuşun üzerine düşmeyin.Bırakın kuş size geldin.Kuşu saldığınız zaman, kuş yokmuş gibi evdeki yaşantınızı sürdürün.Ani hareket ve yüksek sesten kaçının.Zamanla her şey düzelecektir.

Geri