Kuş ölüyor aciil yardm edecek biri?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Samil
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Samil

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuş halsiz tünekte kafasını gömmüş uyuyordu bugün evden çıkarken. Eve geldim akşam tabana inmiş hareket edemiyor etrafa bakıyor. Tüneğe bakıyor çıkmaya çalışıyor düşüyor. Hali yok hiç. Geçendede aynı böyle olmuştu farklı bir kuşumuz vardı, elime aldım su içirmek için elimde öldü. Buda aynısı olacak diye elime alamıyorum. Kuş tabanda kaafayı gömmüş uyuyor. Ölmemesi için ne yapabilirim. Bana bakıyor bakarken uzun bakamıyor gözleri kapanıyor hemen. Yardım eder misiniz?

Hemen dışkı fotosu koyun. Neden bu noktaya kadar beklenir anlayamıyorum.

Sabah farkedip akşam yazıyorsunuz. Kuşun çok az vakti var. Mesajı okur okumaz ağzına iki damla elma sirkesi damlatın. Ve hemen net dışkı resmi paylaşın altlığı çıkararak çekin resmi. Suyuna da yarım suluğa 10 damla kadar sirke katın. Varsa beyaz sirke daha iyi olur.

IMG_4031.JPG

IMG_4031.JPG
Sabah farkedip akşam yazıyorsunuz. Kuşun çok az vakti var. Mesajı okur okumaz ağzına iki damla elma sirkesi damlatın. Ve hemen net dışkı resmi paylaşın altlığı çıkararak çekin resmi. Suyuna da yarım suluğa 10 damla kadar sirke katın. Varsa beyaz sirke daha iyi olur.

Dediklermi yapın ve en kısa sürede veterinerden eritrom toz veya müadili bir Antibiyotik alın. Toplu iğne başı kadar tozu 5-6 damla suya katıp kuşa içirin. Ayrıca yarım suluğa mercimek tanesi kadar ilaç katıp suyu her gün taze hazırlayın. Yemek yiyecek durumda değilse elle besleme maması alıp siz besleyin. Elle besleme aparatını da alın.

Durum nedir? Ağzına 2 damla sirke damlattım. Çok halsiz . Yem yemeye gidene kadar 3 dk geçiyor. Düşüyor etrafa bakıyor

Dediklermi yapın ve en kısa sürede veterinerden eritrom toz veya müadili bir Antibiyotik alın. Toplu iğne başı kadar tozu 5-6 damla suya katıp kuşa içirin. Ayrıca yarım suluğa mercimek tanesi kadar ilaç katıp suyu her gün taze hazırlayın. Yemek yiyecek durumda değilse elle besleme maması alıp siz besleyin. Elle besleme aparatını da alın.

Pazar veteriner kapalıdır. Durumu kötü görünüyor inşallah bidaha ölmez canı yanıyor insanın. Sirke düzeltir mi

Sirke düzeltecek olsa size eziyet olsun diye mi ilaç önerdim ? Sirke belki baskılar hastalığı. Evde beşeri antibiyotik varsa onla başlayın bari pazartesiye kadar. Tabletse toz haline getirip 5-6 damla suyla karıştırıp içirin ilk gün günde 3 kez 6 saat arayla sonrasında günde iki kez 12 saat arayla. Düzelmesi zor geç kalmışsınız ama imkansız da değil elimizden geleni yapalım yine de.

Kuş hala halsiz ölür diye üzülüyordum dün gece, şuan bakıyorum çok halsiz. Ne tedavisi uygulayayım şimdi? Selçuk un dediklerini yaptım

Kuş hala halsiz ölür diye üzülüyordum dün gece, şuan bakıyorum çok halsiz. Ne tedavisi uygulayayım şimdi? Selçuk un dediklerini yaptım
Ne yapacağınızı detaylı anlattım. Her gün uygulayın bu gün 3 kez sonrasında ikişer kez.

Ne yapacağınızı detaylı anlattım. Her gün uygulayın bu gün 3 kez sonrasında ikişer kez.
Dediklerinizi yaptım sirke ve coaspirin içirmeye çalıştım. Şırınga var ağzına koymaya çalışıyorum ama açmıyor ağzını. Ağzına döküyorum bi kaç damla ağzının kenarına geliyor. İçiyor mudur sizce? Yem yemiyor, gidiyor yemliğin yanına bakıyor bakıyor yemiyor. Tabana ufak tabakta mama ve yem koydum, daldarı koydum onları ellemiyor yemliğe gidiyor bakıyor sonra kafayı gömüyor uyuyor. Kursağı dün geceden beri boş. Şimdide uyuyor horul horul ses geliyor burnundan hırıltı şeklinde. Aviastım damlatmaya çalıştım ağzıma biraz. Çok üzülüyor insan ne yapabiliriz daha. Ne zaman geçer bunun hastalığı? Nasıl verdiğimiz ilaçları içtiğinden emin olabiliriz?

Benim kusum cok yemek yemiyorken princi haşlatip ezip şırıngayla ağzına veriyordum deneyebilirsiniz

SM-A800F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim kusum cok yemek yemiyorken princi haşlatip ezip şırıngayla ağzına veriyordum deneyebilirsiniz

Haşlanmış patatesi elimle ezdim ezdim ağzının kenarından ağzına sok maya çalıştım ağzına girdi patates ama yemedi bile. Ağzında kaldı. Yutmuyor. Sıkıntı bu. Ağzını açmaya hali yok hayvanın. Ne yapcam gerçekten bilmiyorum

Patates katı biraz daha sıvı olsa belki daha rahat yutabilir

Dediğim gibi cezveye su koyun icine bir miktar pirinc atın kaynasın pirinc isalede iyi gelir bildigim kadariyla tamamen ezin varsa ev yogurdu onun suyundan az alip ezilmiş pirinc ile karıştırın oldukca sıvı oluyor benim yaptığım,sonra şırıngaya bir miktar çekin gagasınının içine sokun hafifçe vermeye çalışın

Geri