Kuş Çok Hasta

Nuri Colak

Meraklı Üye
arkadaşlar bu kuşun neyi var anlamış değilim yardım lütfen.

Son düzenleme:
Hemen ağzına 2-3 damla sirke damlatın. Ve sabah ilaç alabilecekseniz suyunu da çekin önünden. Veterinerden Avidiare veya tetra mezatin veya cocsidiza etkili bir antibiyotik , probiyotik ve evde multivitamin yoksa ondan da alın. Çeyrek suluğa her birinden mercimek tanesi kadar katarak verin. Sıvı ise 5 damla katarak.

Eğer ilacı geç getirecekseniz suyuna da 10 damla kadar sirke katın. İlaç gelene kadar.

Hemen ağzına 2-3 damla sirke damlatın. Ve sabah ilaç alabilecekseniz suyunu da çekin önünden. Veterinerden Avidiare veya tetra mezatin veya cocsidiza etkili bir antibiyotik , probiyotik ve evde multivitamin yoksa ondan da alın. Çeyrek suluğa her birinden mercimek tanesi kadar katarak verin. Sıvı ise 5 damla katarak.

ishal ilacı var 4 gündür kullanıyorum ama iyiye gideceğine kötüye gidiyor dışkısı simsiyah oldu bu kuş ishal mi farklı bir hastalığımı var?

Ne kullanıyorsunuz. İshal bir hastalık değil hastalık belirtisidir. Ben cocsidiozdan şüphelendim. Ama mantar da olabilir. Başka belirtiler neler ?

ishal ilacı var 4 gündür kullanıyorum ama iyiye gideceğine kötüye gidiyor dışkısı simsiyah oldu bu kuş ishal mi farklı bir hastalığımı var?
İlaç kullandığınızı neden geç söylediğinizi merak ettim gerçekten. Benzer ilacı bir daha önerelim diye mi ? Eğer kullandığınız ilaç cocsidioza da etkiliyse ve dozunu iyi ayarlamışsanız. Yarın eczaneden mikostatin alıp eve gelir gelmez 2 damla damlatın ağzına. Akşam bir damla daha. Sonrasında sabah akşam birer damla şeklinde ve 7 gün süreyle verin. Aynı zamanda suyuna probiyotik ve multi vitamin de katın.

Elma sirkesi tedavisine basladim.
Elma sirkesi bir tedavi ilacı değildir dolayısıyla normal hastalıklarda pek işe yaramaz boşuna zaman kaybetmiş olursunuz.Selçuk üstadın önerdiği ilaç ve takviyeleri uygulayın ve sonuçlarını buraya yazın derim.Yada varsa uzman veternere götürün çünkü dışkısı içinde kan izleri var gibi ve bu sirkeyle tedavi edilecek bir durum değil.

ben enroced 100 ml ilacı suluklarına 6 damla damlatarak verdim, ve eşinden ayrı tuttum iki haftada kendine geldi, kendine geldikten sonrada bir hafta daha ayrı tutup ilacı vermeye devam ettim, şimdide iyileşip ayağa kalkınca erkek kuşa rahat vermiyor zilli

Kuş normalde ishalde ama ishalden diskisi bu renge dönüstü simsiyah bir diskisi var suan. Selcuk hocanin soyledigi ilaclari aldim uygulamaya baslicam sonuclari buraya yazarim arkadaslar.

Hangisini aldınız ?? Mikostatini mi ? Daha önce hangi ilacı verdiniz ?

Geri