KUŞUM UÇAMIYOR

Ertuğrul Günsür

Yeni Üye
Arkadaşlar hepinize merhaba iyisinizdir umarım ben daha önce hiç kuş beslemedim 1 hafta önce iki tane muhabbet kuşu aldım dişi olanın tüyleri kuyruğu gayet iyi güzel uçabiliyor ama erkek olanın tüyleri kısa ve uçamıyor bugün aldığım yere götürdüm adam bana tüylerinin yolunduğunu ve tekrar 15 güne uzayıp uçabileceğini söyledi buradaki bilgili arkadaşlarda fotoğraflara bakıp bilgi verebilirler mi? Şimdiden çok teşekkür ediyorum hepinize sağlıklı huzurlu günler diliyorum

Ekli dosyalar

• BA9AD20A-2C28-4A7F-9B64-B29FB0FF30EC.jpeg
    BA9AD20A-2C28-4A7F-9B64-B29FB0FF30EC.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 58
  • image.jpg
    image.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 68
Son fotoğrafta kuş hasta gibi görünüyor. Sürekli o şekilde mi?

Hayır sürekli öyle değil bugün kafesle dışarı çıkardım aşdığım yere gitti geldi ondan spnra böyle oldu

Fotoğraftaki gibi

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 56
  • image.jpg
    image.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 44
Sanırım kuşun Fransız tüy hastalığı var bu hiç yolunma gibi değil diye düşünüyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Birisinden yardım isteyip kanatlarının ucundan tutarak açın ve öyle fotoğraf çekerek paylaşın

Maalesef Fransız tüy hastalığı düzelmez asla tüyler uzamaz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
hayır uzar iyi bakılırsa b vitamini takviyesi yulaf vs gibi şeyler ile tüyler uzar yani normal bir kuşa 1 bakmak gerekirken o kuşa 3 kere ilgi göstermelisiniz
beforvel alıp haftada suluğuna 1 ml koyup verin yulaf verin sık sık b vitamini ve protein, keratin açısından zengin besinler kullanın

hayır uzar iyi bakılırsa b vitamini takviyesi yulaf vs gibi şeyler ile tüyler uzar yani normal bir kuşa 1 bakmak gerekirken o kuşa 3 kere ilgi göstermelisiniz
beforvel alıp haftada suluğuna 1 ml koyup verin yulaf verin sık sık b vitamini ve protein, keratin açısından zengin besinler kullanın
Keşke o kadar kolay olsa. Kanatları kesilen veya yavru iken uzun kanat tüyleri yolunup tüy kökleri zarar gören kuşların çoğunun bir daha kanatları uzamıyor

Keşke o kadar kolay olsa. Kanatları kesilen veya yavru iken uzun kanat tüyleri yolunup tüy kökleri zarar gören kuşların çoğunun bir daha kanatları uzamıyor
ben kus almak icin petshopa gittigimde daha onceden sahiplenilmis ve kanatlari kesilmis bir kus gordum 2 aylikti daha kanatlarinin tekrar uzamasi icin elinden gelen en iyi bakimi yaptim suan 1 yasinda ilk zamanlar ucamiyordu suan tavan hizasinda ucuyor :)

Geri