KUŞUM ENGELLİ OLABİLİR Mİ

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Ece shn
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ece shn

Yeni Üye
Merhaba kuşumu alalı bir hafta oluyo daha yeme yeni düşmüş bi yavru onunla beraber erkek bi yavru daha aldık ama o aynı hareketleri yapmıyo ilk oyun oynuyo sandım ama elime gelip dışarı uçmaya çalıştığında kafasını sürekli hareket ettiriyo ve uçarken dönerek yere düşüyo kanadında bi sorun yok ama engelli olabilir mi bilmiyorum bazen kafeste de yere konduğunda yön bulabilmek için sürekli etrafında dönüyo cevaplarsanız memnun olurum

Merhaba kuşumu alalı bir hafta oluyo daha yeme yeni düşmüş bi yavru onunla beraber erkek bi yavru daha aldık ama o aynı hareketleri yapmıyo ilk oyun oynuyo sandım ama elime gelip dışarı uçmaya çalıştığında kafasını sürekli hareket ettiriyo ve uçarken dönerek yere düşüyo kanadında bi sorun yok ama engelli olabilir mi bilmiyorum bazen kafeste de yere konduğunda yön bulabilmek için sürekli etrafında dönüyo cevaplarsanız memnun olurum
Merhaba video paylaşır mısınız?
Ayrıca kuşların son yaptıkları dışkılarına da bakalım.
Videoyu Youtubeye veya Streamableye yükleyin buraya linki atın.
Hızlı resim yükle isimli siteyi kullanarak foto yükleyip buraya linki atın, bakalım 👍🏻
İştah durumları nedir ,hassas teraziniz varsa kuşun ağırlığını ölçer misiniz

Merhaba öncelikle iyi akşamlar kuşu alalı daha 3 4 gün oluyo ve geri götürmek istemiyorum düştüğünde canı acır diye de korkuyorum umarım geçici bi sorundur cevabınızı bekliyorum iyi akşamlar

Merhaba öncelikle iyi akşamlar kuşu alalı daha 3 4 gün oluyo ve geri götürmek istemiyorum düştüğünde canı acır diye de korkuyorum umarım geçici bi sorundur cevabınızı bekliyorum iyi akşamlar
Merhaba video paylaşır mısınız?
Ayrıca kuşların son yaptıkları dışkılarına da bakalım.
Videoyu Youtubeye veya Streamableye yükleyin buraya linki atın.
Hızlı resim yükle isimli siteyi kullanarak foto yükleyip buraya linki atın, bakalım 👍🏻
İştah durumları nedir ,hassas teraziniz varsa kuşun ağırlığını ölçer misiniz
Eve daha yeni yeni alışıyolar yanında bi tane de erkek yavrumuz var onunla beraber almıştık iştah olarak akıllı yemlik kullanıyorum ama yem yiyo biraz hazneden görüyorum çekincesi var hala ama düzelir diye umuyorum

Dışkılarında enfeksiyon görüntüsü var ve bu şekilde hareket etmesi normal değil. Kanatlı kuş veterinerine götürmelisiniz 👍🏻 yaşadığınız yeri söylerseniz kanatlı veterineri tavsiye edebiliriz.

Dışkılarında enfeksiyon görüntüsü var ve bu şekilde hareket etmesi normal değil. Kanatlı kuş veterinerine götürmelisiniz 👍🏻 yaşadığınız yeri söylerseniz kanatlı veterineri tavsiye edebiliriz.
Enfeksiyon için ne kullanabilirim ilaç olarak

Salmonella şüphesi var ve eğer salmonella ise bir an evvel tedaviye başlamak gerekir çünkü salmonella hızlı ilerleyip ölümle sonuçlanabilen hastalıktır. Biz size ilaç tavsiye edemeyiz,kanatlı veterinerine muayene ettirin ve hekimin verdiği ilaçla tedaviye başlayın.
Diğer kuşa da hastalık geçmiş olabilir.
Kafesi her şeyi tedavi süresince geniş spektrumlu dezenfektanla temizleyin,Virkon S veya muadil bir dezenfektanla temizleyin.

Son düzenleme:
Konuyu okuyunuz az çok fikriniz olur. Ancak mutlaka veteriner görmeli. Zamanla yem yiyemez hale gelir. Yavru olduğu için dozajı vs önemli. Kuşlardan anlayan bir yer olmasına özellikle dikkat ediniz. Geçmiş olsun.

Bence de salmonella gibi görünüyor.

Yaşadığınız şehri söylerseniz varsa bildiğim kanatlı uzmanı, profesyonel bir veteriner hekim paylaşabilirim.

Geri