KUŞUM AYAĞINA BASAMIYOR

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan furkeng
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

furkeng

Yeni Üye
Merhaba,
1 yaşında erkek muhabbet kuşum son iki gündür sağ ayağının üzerine basarken zorlanıyor. Yürürken sekiyor. Tünekte dururken ayağını kendine çekiyor. Ona rağmen enerjisinde ve yemesinde bir problem yok. Sanki ayağında yara var gibime geldi (mantar). Ancak tam bilemiyorum. Ne yapmam gerek? Yardımlarınızı bekliyorum.

video -->

şakir1.jpg
şakir2.jpg

Ayaklarında akar var gibi. Ama ondan kaynaklı bir durum olduğunu düşünmüyorum. Onun için ayrı uygulama olacak. Tüneği kavrayabiliyor mu?
Tam kavrayamıyor. Arada ayağını içine çekiyor. Terramycn merhem uygulaması yaptım. Fotoğraftada olduğu gibi tam kavramıyor.
WhatsApp Image 2023-08-28 at 11.14.56.jpeg

Yinede basıyor. Kırık değil ama incinme ya da kaslarında bir yırtılma olmuş olabilir. Veteriner röntgen çekerse net anlaşılır ancak.
yaşadığım ilde kanatlı veterineri yok. Ancak sıradan başka bir veteriner ilgilenir mi?

yaşadığım ilde kanatlı veterineri yok. Ancak sıradan başka bir veteriner ilgilenir mi?
Röntgen cihazı varsa röntgeni çeker. Önce telefonla arayıp öğrenin isterseniz. Ya da üniversite varsa ve veteriner fakültesi varsa orasıda bakar. Dediğim gibi ben kırık olduğunu sanmıyorum

Röntgen cihazı varsa röntgeni çeker. Önce telefonla arayıp öğrenin isterseniz. Ya da üniversite varsa ve veteriner fakültesi varsa orasıda bakar. Dediğim gibi ben kırık olduğunu sanmıyorum
Birkaç gün terramycn merhem kullandıktan sonra götürmemde bir sakınca var mı sizce? Kafesten çok çıkmak istiyor ancak ayağını zorlamasın diye çıkartmıyorum.

Birkaç gün terramycn merhem kullandıktan sonra götürmemde bir sakınca var mı sizce? Kafesten çok çıkmak istiyor ancak ayağını zorlamasın diye çıkartmıyorum.
Kırık varsa eğer ne kadar geç müdahale olursa, yanlış kaynamaya sebebiyet verir.
Kuşun uçmasını kontrol ettiniz mi, sorun var mı? Teramisinle masaj yapmaya devam ediniz

Geri