Korkmuş dişi muhabbet kuşu.

ALpasLan eren

Yeni Üye
Arkadaşlar selam. Evsiz kalan bir dişi bir erkek muhabbet kuşu sahiplendim. Kavgalar sonucunda erkek dişiyi bir süredir hırpalıyordu. Kuşlar kardeş ve yaklaşık 1,5 yaşındalar. En son erkek dişinin kafasındaki tüyleri yolmak suretiyle zarar verdi. Kafesleri ayırdım ama dişi kuş çok ürkmüş bu durumdan videodaki gibi sesler çıkarıyordu.
Yanına yaklaşınca ses daha çok artıyordu.
bir hafta sonra kadar VİDEO 2 deki gibi bir hale geldi. Böyle olması için hiçbir neden bulamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Veterinere götürmek istemiyorum kuştan anlamıyorlar.

VİDEO 1

VİDEO 2

Kuş baya hasta gibi umarım salmonella değildir benim kuş böyleyken öldü ya da stresten olabilir bi ilaç var kuşun ağzına damlattılar açıldı kuş ultra corn lu bişey unuttum adını bilen vardır belki gevşetio kuşu stresli olanı

Solunum yolu enfeksiyonu var. 2 video normal degil. doksisiklin etken maddeli ilac kullanmaniz gerek. Hiprodoxi,levadoks ya da doksimis temin edin veterinerden. Alinca yazin kullanimini yazarim. Bunlari da alamazsaniz ya da bulamazsaniz internetten orni Tyson siparis edin.

Çok üzüldüm şuan kuşa sanki kursağında ya da solunumunda bişey var gibi @Recai
Bir anda bu hale geldi. İnanamıyorum. Neredeyse numara yapıtığını düşüneceğim. Stresin ve korkunun böyle bir sonucu olabiliyorsa bilemem. Ancak durduk yere böyle olmasına çok üzüldüm ben de.

Solunum yolu enfeksiyonu var. 2 video normal degil. doksisiklin etken maddeli ilac kullanmaniz gerek. Hiprodoxi,levadoks ya da doksimis temin edin veterinerden. Alinca yazin kullanimini yazarim. Bunlari da alamazsaniz ya da bulamazsaniz internetten orni Tyson siparis edin.
Veterinerden temin etmeye çalışacağım. Dozlama hakkında size danışacağım tşk.

Geri