Kiloları Çok Mu Fazla?..

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan aysente
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

aysente

Yeni Üye
Merhabalar arkadaşlar, benim iki kuşum vardı, arkadaş olsunlar diye iki tane daha yavru aldım. Yavrularla birlikte benimkiler gözüme çok tombul gözükmeye başladır, bir bakabilir misiniz öyleler mi? Diyet uygulamam gerekir mi bu aralar havuçlu mama veriyorum onu keseyim mi?
Beyaz olan erkek 1,5 yaşında, dişi olan sarı 1 yaşında.

Ekli dosyalar

• AEE8D8EE-E892-4FA2-86EF-587ECA814326.jpeg
    AEE8D8EE-E892-4FA2-86EF-587ECA814326.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 56
  • EEB593A8-18D0-4BD2-BF7B-921AE803BCF1.jpeg
    EEB593A8-18D0-4BD2-BF7B-921AE803BCF1.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 52
Hocam fazlalığı var. Aslında bunu anlamanın yolu kuşu uçurmaktır. Kuş uçunca zorlanıyorsa şişmanlamış demektir. Çevik kuş az kanat çırpıp uzun yol alıyor.

Hocam fazlalığı var. Aslında bunu anlamanın yolu kuşu uçurmaktır. Kuş uçunca zorlanıyorsa şişmanlamış demektir. Çevik kuş az kanat çırpıp uzun yol alıyor.

Aslında çok hareketliler, uçmaları da sağlam geliyor bana, kafesleri de hep açık duruyor odada bütün gün geziniyorlar, ne yapmalıyım peki? Yağlanma problemi olmadan çözebilsem keşke

Aslında çok hareketliler, uçmaları da sağlam geliyor bana, kafesleri de hep açık duruyor odada bütün gün geziniyorlar, ne yapmalıyım peki? Yağlanma problemi olmadan çözebilsem keşke
Dal darı veriyorsa azaltın. Kuşunuzun bol bol uçurun. Yağlanmadıkları sürece günlük kilo kaybı yaşarlar.

evin içinde kovalamacalı oyun oynayalım iyisi mi, teşekkür ederim :)

Suluğa mutlaka 6-7 damla elma sirkesi damlatın. (2-3 günde bir.)
Dal darı bir müddet vermeyin.
Yumurta mamasını haftada 1-2 gün uygulayın.
Diyet olarakda mümkünse tek düze olarak sadece ak darı kullanın 1-1,5 hafta kadar.
Kuşlarınızı kafesten salıyorsanız
Düzenli olarak salmaya dikkat edin.
Gözle farkedilir şekilde kiloları azalacaktır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Benim acizane tavsiyem;

2 hafta süreli mama vermeyi bırakıp, 2 hafta boyunca haftada 2 gün 100 cc suluğa 4 damla limon, haftada 2 gün 100 cc suluğa 4 damla sirke, haftada 2 gün de probiyotik verirseniz 2 hafta sonra kuşlar istenen düzeye gelir.

Merhaba benim kuşum da obez fakat uçamadığından zayıflaması zor ve kanat egzersizi yaparken de kanat çırpmıyor tembellikten. Ne yapmam lazım sirke haricinde, yere koyup peşinden mi koşsam ne yapsam? :D:confused:

Merhaba benim kuşum da obez fakat uçamadığından zayıflaması zor ve kanat egzersizi yaparken de kanat çırpmıyor tembellikten. Ne yapmam lazım sirke haricinde, yere koyup peşinden mi koşsam ne yapsam? :D:confused:
Çok fazla sirke vermeyin 10 günde 1 verin. Haftalık 5-7 damla suyuna limon damlatın. Kanat egzersizi yaptırın. Mama dal darı vermeyin. Elinizde varsa nijersiz tohum verin.

Geri