kilo bilgisi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan ömerve
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ömerve

Emektar Üye
Bugün ilk kez muhabbetlerimi tartım. :) Biri kilo almış gibi geliyordu. Merak ettim ve baktım. Ancak önceki kilolarını bilmediğim için kiloları iyi mi değil mi bilemedim. O yüzden yardım isteyim dedim.Biri 43g Diğeri 34g çıktı. Sizce nasıl?

Çek. Sürekli hareket halindeler.Kafes içinde beslemiyorum.Hareketlerinde kısıtlama falan yaşamıyor. Çok rahat uçup hareket ediyor.Zaman zaman alıyor. Zaman zaman zayıflıyorlar. Sanırım bu aralar alma döneminde.Diğeri yerli.Ben yağlanma falan göremiyorum bir de anlayanlar yorum yaparsa emin olurum o zaman.

Ekli dosyalar

• 20180114_131736.jpg
    20180114_131736.jpg
    771.6 KB · Görüntüleme: 153
  • 20180114_131741.jpg
    20180114_131741.jpg
    715.4 KB · Görüntüleme: 146
Normal yem veriyorum. Hafta da bir de yulaf veya aspur veriyorum. Onun dışında sevdikleri meyvelerden ara sıra veriyorum. Probiyotik ve sirke yapıyorum 15 günde bir falan da

Çek. Sürekli hareket halindeler.Kafes içinde beslemiyorum.Hareketlerinde kısıtlama falan yaşamıyor. Çok rahat uçup hareket ediyor.Zaman zaman alıyor. Zaman zaman zayıflıyorlar. Sanırım bu aralar alma döneminde.Diğeri yerli.Ben yağlanma falan göremiyorum bir de anlayanlar yorum yaparsa emin olurum o zaman.
Ne kadar tatlı Maşallah:)

Aslında kilolu durmuyor. Benim kuşlar yirmi-otuz dört gıram aralığındalar da kırk üç görünce fazla olduğunu düşündüm.

Irkına göre sanırım. Bir de diğeri biraz durmadı tartarken zıpladı falan ondan da az olmuştur belki diye düşünüyorum. :) Zaten kilo alma şansları yok bence . :)Büyük konuşmayım da :) Bu hareketlilikle zor :D

34 gr olan zayıf denilebilir ama 43 gr olan iyi. Bence de genel bir sorun yok ise sorun yoktur. Tüy dönemlerinde kilo verirler daha sonra tekrar alırlar.
Saolun hocam.Sağlıkların da sorun yok şükür. 34 olan bana da zayıf geliyor.Biraz takip edicem. Alırsa sıkıntı yok.Almazsa ne yapmam gerek kilo alsın diye.

Yağlı tohumlar verilebilir. Keten tohumu gibi. Bu arada diğeri ne kadar olur bilemem. Tabi önce probiyotik ve multivitamin takviyesi yaparsanız daha iyi olur. Mama da verilmeli. Belki biraz sık.

Geri