Keşke kuş almasaydım

Arkadaşlar aslında hayvanları severimde şu anki kuş resmen soğuttu hayvanlardan.Hiç durmadan ötüyor hayvan hiç durmadan ötüyor.Hani ötme de değil bildiğin ''cırlama'' diyebiliriz.Aslında kuş türlerinide çok severim ama sese karşı duyarlı bir insanmışım onu anladım.Sanırım bir daha kuş almayacağım.Ne yapmam gerek bilmiyorum bu kuşa :/ Hepinizin kuşu bu kadar fazla ötüyor mu yoksa bizimkinde mi bir farklılık var?

kardeşim kuş yani öter . kuşu boş karanlık odaya kapatıp yada durmadan üstünü örtecek isen ötmemesi için sahiplendir .

Merhaba. Öncellikle şunu belirtmek isterim kuşlar özellikle muhabbet kuşları dost canlısı ve neşe dolu kuşlardır. Sürekli ötüyor olması çok güzel çünkü muhabbet kuşları mutlu olduklarında daha çok öterler, demekki muhabbet kuşunuz mutlu bir ortamda ne güzel. Muhabbet kuşları adı üzerinde "MUHABBET" etmeyi konuşmayı seven kuşlardır, heleki sizin kuşunuz gibi ortama alıştıysa ve mutluysa huzurluysa onların doğası gereği ötecektir bundan rahatsız oluyorsanız yapmanız gereken bir kaç yöntem var bunlardan birtanesi ona sevdiği bir eşya oyuncak tarzında, (kuşunuzun boyutlarına uygun olması daha iyi olur) sevebileceği bir cisimle oynamasını sağlamak. 2. Yöntem banyoda veya musluğun olduğu herhangi bir alanda suyu açıp elinizi suyun altına koyun ve kuşunuzun elinize gelip suda yıkanmasını sağlayın bu onu rahatlatıcaktır. Dilerseniz Youtube kanalımdada abone olarak beni takip edebilirsiniz, oradada kendi kuşlarım ile ilgili videolar paylaşıyorum ve detaylı bilgiler vermeye çalışıyorum..
https://www.youtube.com/channel/UCICEJ9iRo7PbIdC5f6h0sGg

kardeşim kuş yani öter . kuşu boş karanlık odaya kapatıp yada durmadan üstünü örtecek isen ötmemesi için sahiplendir .
Dostum zaten kuşun ötmesini seviyorum.Güzel sesleri var muhabbet kuşlarının ama bu hiç susmuyor.Yani ben çok muhabbet kuşu besleyen gördüm falan ama bu kuş robot gibi.Yorulmak nedir bilmiyor yani öyle söyleyeyim.Ayriyeten üniversiteye hazırlanıyorum arada derse falan bakarken motivasyon bırakmıyor.Başka odaya alıyorum mecburen

Zaten muhabbet kuşu sahiplenmemiş insanların çoğu bu sesten dolayı almıyor evlerine. Gülü seven dikenine katlanır olayı. Benim için tutku olmuş artık, katlanıyoruz.

Zaten muhabbet kuşu sahiplenmemiş insanların çoğu bu sesten dolayı almıyor evlerine. Gülü seven dikenine katlanır olayı. Benim için tutku olmuş artık, katlanıyoruz.
Ben de bu kadar rahatsız olacağımı bilmiyordum.Normalde muhabbet kuşu sesini severim zaten ama bu kuş baya bi ötüyor yani.Ne yapacağım şaştım kaldım vallahi :/

Sizin icin en iyisi o kusu sahiplenecek ailesinin bir parcasi yapcak birine hediye etmeniz

Kafeste yalniz sikiliyordur o halde ve dikkat cekmek icin surekli bagiriyor benim kuslarimda oyle aksam eve geldigimse kafesten cikartana kadar cirliyorlar bikmadan usanmadan kafesinde ona aynasiz oyuncaklar koyun salincak koyun ve kafes disinda mumkun oldugu kadar zaman gecirmesini saglayin bu yontemi deneyin bide :)

Benim 2 erkek tane kuşum var hep normal ötüyolardı. Gittim 1 tane dişi sahiplendim. Kuşlar dellendi fıttırdı sabahın köründe cayk cayk cayk dayanamadım. Dişiyi iade ettim. Yine sbah deli gibi öttüler sanırım dişiden öğrendiler. Sonra gittim 2 tane dişi sahiplendim bu sefer ses azaldı.kafesin en üstüne bi tünek koydum kendilerini güvende hissetsinler diye bu sefer ses baya azaldı

Kafeste yalniz sikiliyordur o halde ve dikkat cekmek icin surekli bagiriyor benim kuslarimda oyle aksam eve geldigimse kafesten cikartana kadar cirliyorlar bikmadan usanmadan kafesinde ona aynasiz oyuncaklar koyun salincak koyun ve kafes disinda mumkun oldugu kadar zaman gecirmesini saglayin bu yontemi deneyin bide :)
bunu deneyebilirm bak.Saolun :)

alışırsın zamanla ben 20 yıldır besliyorum muhabbet kuşu sesi olmadığında rahatsız oluyorum

edit: kafesten çıkmakta istiyor olabilir mümkün olduğunca kafesin kapısı açık olacak şekilde salın o zaten uçar yorulur enerjisini atar ayrıca sizi seviyorsa da gördüğü zaman ötüp onunla ilgilenmenizi isteyecektir

Kuşların ötmesi haftasonu berbat birşey oluyor sabah uykudasın ötmeye başlıyorlar sabahın köründe insanı bıktırıyorlar. Sizinki bide sürekli ötüyorsa Allah yardımcınız olsun. kuş tek ise ötüyor olabilir. Hint bülbülü beslemenizi önerebilirim. Sesi kısık çıkıyor ve muhabbet gibi ciyak ciyak ötmüyor ve çok çabuk üreyip yavrularınız olur. fiyatıda uygun. 10 ila 40 arasında satan yerler var.

Kuşların ötmesi haftasonu berbat birşey oluyor sabah uykudasın ötmeye başlıyorlar sabahın köründe insanı bıktırıyorlar. Sizinki bide sürekli ötüyorsa Allah yardımcınız olsun. kuş tek ise ötüyor olabilir. Hint bülbülü beslemenizi önerebilirim. Sesi kısık çıkıyor ve muhabbet gibi ciyak ciyak ötmüyor ve çok çabuk üreyip yavrularınız olur. fiyatıda uygun. 10 ila 40 arasında satan yerler var.
Dostum hint bülbülü de evcillestirilmiyormuş pek fazla.Yani ele falan gelmiyormuş.Ondan almak istemedim onu

Geri