İstanbul Kayıp muhabbet kuşu buldum

Cihat Türkmen

Onursal Üye
Merhabalar. Bugün İstanbul Avrupa Yakası'nda otobüs durağında otobüs beklerken kayıp bir muhabbet kuşu buldum. Dişi ve ele alışık bir kuş. Eğer kuş kaybı olan varsa benimle kuşun fotoğrafıyla birlikte iletişime geçerse sevinirim. Fotoğraflı kanıt sunmayacak olana kuşu sahiplendirmeyeceğim.

Gelin görün ki kaç zamandır engelli bir can ararken bugün bu kuş karşıma çıktı. :) Ancak şimdilik bu evlat misafirim olacak. Kayıp kuşu olan fotoğrafıyla kanıt sunarak yazarsa sevinirim.

Katılıyorum arkadaşın iyi niyetli olduğu belli onda kalmasında sakınca yok bana göre :)

Bir ara yaşlı bir aileye ziyarete gittik,anne ve kızı beraber yaşıyorlar ikisi de yaşlı. Kadına kuş almışlar. Kuşu gördüm o kadar üzüldüm ki,kafesi küçücük, oyuncağı pislik içinde,yemlik kirli yani rezalet kısaca. Kuşcağızı da bir odaya koymuşlar kendi başına duruyor. Kuşa yardım etmeye çalıştım falan ama sonuçta ben bir misafirim misafirlik bitince eve geldiğimde artık nasıl yardımcı olabilirim ki,kuş onların eline kaldı yani. Kuş sıcaktı tüyleri bir değişikti, çok uzun süre yaşayacağını düşünmüyorum. Yanlış hatırlamıyorsam dua etmiştim,burda zarar görecekse umarım kaçar ve iyi bakacak birilerinin evine gider diye. Tam duayı da hatırlamıyorum ama kuşa üzülmüştüm. Kendilerine zor bakan zor yürüyen yaşlılara insan neden kuş hediye eder ki..
Yani bazı hayvanlar belki de hapishaneden kaçtı ve sahibinin bulunmaması da iyi bir durum. Hayır gibi görünen şey şer olabilir, şer gibi görünen şey hayır olabilir. O yüzden bu konulara da dikkat etmek gerek.

Sahibi kötü biriyse umarım kuşuna ulaşamaz 😄
Dediğinizde çok haklısınız. Ancak kötü biriyse de peşine düşeceğini zannetmiyorum. Muhtemelen iyi ve değer veren bir sahipse peşine düşüp bulmaya çalışacaktır. Umarım güzel bir yuvası varsa bulabiliriz. Ben de ayrıyeten Facebook gibi yerlerde sürekli kayıp kuş, muhabbet kuşu gibi aratıyorum ancak ilanını vereni henüz görmedim. Duruma göre ya benim olacak ya da güzel bir yuvaya sahiplendireceğim.

Dediğinizde çok haklısınız. Ancak kötü biriyse de peşine düşeceğini zannetmiyorum. Muhtemelen iyi ve değer veren bir sahipse peşine düşüp bulmaya çalışacaktır. Umarım güzel bir yuvası varsa bulabiliriz. Ben de ayrıyeten Facebook gibi yerlerde sürekli kayıp kuş, muhabbet kuşu gibi aratıyorum ancak ilanını vereni henüz görmedim. Duruma göre ya benim olacak ya da güzel bir yuvaya sahiplendireceğim.

Hayırlısı olsun diyelim 😊

Merhaba bizim kuşumuz sari renk ve kayasehir 7 bolge duragindan bulunmus 19 ağustosta kacmisti

Resim nasil payalsiliyo bilmiyorum tarih ve bulunan yer uyuyorsa resim nasil atiliyor soylerseniz atarim göbeğinde beyazlik var kendisi sarı ve yavru 19 ağustos kayasehir 7 bolgeden kaçtı cok ilan verdik istegrama duraklara astik ama

Merhabalar. Bugün İstanbul Avrupa Yakası'nda otobüs durağında otobüs beklerken kayıp bir muhabbet kuşu buldum. Dişi ve ele alışık bir kuş. Eğer kuş kaybı olan varsa benimle kuşun fotoğrafıyla birlikte iletişime geçerse sevinirim. Fotoğraflı kanıt sunmayacak olana kuşu sahiplendirmeyeceğim.

Gelin görün ki kaç zamandır engelli bir can ararken bugün bu kuş karşıma çıktı. :) Ancak şimdilik bu evlat misafirim olacak. Kayıp kuşu olan fotoğrafıyla kanıt sunarak yazarsa sevinirim.
Bizim kuşumuz kaçtı ilanimiza birisi dönüş yapti duraktan bulunmus kusumuz sari renk göbeğinde beyazlik var ele alistikti yavru 1 yaşında idi kayasehir 7. Bolgeden 19 agustosta kacti cok ilan verdik ama sonuc alamadik duraktan bulduk diyince inşallah bizim yavrumuzdur burdan resim koymayi yapamadim ama nasil atiliyor söylerseniz atarim yada baska yerden

Bizim kuşumuz kaçtı ilanimiza birisi dönüş yapti duraktan bulunmus kusumuz sari renk göbeğinde beyazlik var ele alistikti yavru 1 yaşında idi kayasehir 7. Bolgeden 19 agustosta kacti cok ilan verdik ama sonuc alamadik duraktan bulduk diyince inşallah bizim yavrumuzdur burdan resim koymayi yapamadim ama nasil atiliyor söylerseniz atarim yada baska yerden
Hizliresim.com veya resmim.net'e fotoyu yükleyip linki buraya yapıştırın

Geri