Kavga ayırmak istemiyorum

Extreme_MAD

Meraklı Üye
Dün muhabbet kuşlarımın kafesini değiştirdim daha ferah ve daha rahat olsunlar diye bir de yuvalık aldım ama henüz takmadım bugün ise erkek muhabbet kuşumun iki kanadı da kanlı kafes telleri kanlanmış bir şekilde buldum şuan gayet sağlıklı ishali dışında stresten mi ?
Normalde çok anlaşıyorlardı erkek kuş yemek yedikten sonra dişiye kusar ayak atardı dişi eğilirdi ama çiftleşmezlerdi.
Ayırmama gerek var mı ?
Kafesin keskin yerlerine baktım öyle bir yer bulamadım.
Zamanla geçer mi ?

Dişiyi kafesten alın başka kafese koyun erkek asıl kafeste kalsın, baskınlık kurması gerekiyor erkeğin kafeste.. 10 15 gün ayrı kalsınlar..
Efendim çözüm öneriniz için teşekkürler erkek baskınlığı kurdu hemen, sebebini buldum sanırım bit salgını gibi bir şey var bizimkilerde bitlenmiş.
Ense damlası aldım ikisine de birer damla damlattım kafesi temizledim sirkeli suyla hala kaşınma var az da olsa ne zaman biter ve haftada mi kullanmalıyım bit ilacını ?

Efendim çözüm öneriniz için teşekkürler erkek baskınlığı kurdu hemen, sebebini buldum sanırım bit salgını gibi bir şey var bizimkilerde bitlenmiş.
Ense damlası aldım ikisine de birer damla damlattım kafesi temizledim sirkeli suyla hala kaşınma var az da olsa ne zaman biter ve haftada mi kullanmalıyım bit ilacını ?
Enseye 1 kez damlattıktan 7 ila 10 gün sonra tekrar 1 damla damlatın yeterli.

Geri