Karnında şişlik var mı?

Fıstık0

Yeni Üye
Merhaba, muhabbet kuşumun karın bölgesinde şişlik var mı yoksa kilo mu anlayamıyorum sizce durumu ne? Neşesi vs gayet yerinde, sadece 5 aydır falan antibiyotik-vitamin kullanmama rağmen geçmeyen ara ara hapşırmasi var bir de ara ara tüyünü kabartip silkelenmesi var 5 aydır falan ama bunu tik haline getirdiğini düşünüyorum sanırım tik haline getirdiği şeyleri oluyormuş
Karın şişliği dediğim ise 1-2 haftadır gözüme çarpıyor
2 ay önce falan kızgınlık yumurtası yaptı 2 tane
Video da ekleyeceğim ama nasıl ekleniyor?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230513_170552_Photos.jpg
    Screenshot_20230513_170552_Photos.jpg
    776 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_20230513_170710_Photos.jpg
    Screenshot_20230513_170710_Photos.jpg
    979.2 KB · Görüntüleme: 23
  • Screenshot_20230513_170704_Photos.jpg
    Screenshot_20230513_170704_Photos.jpg
    841.8 KB · Görüntüleme: 26
Merhaba, muhabbet kuşumun karın bölgesinde şişlik var mı yoksa kilo mu anlayamıyorum sizce durumu ne? Neşesi vs gayet yerinde, sadece 5 aydır falan antibiyotik-vitamin kullanmama rağmen geçmeyen ara ara hapşırmasi var bir de ara ara tüyünü kabartip silkelenmesi var 5 aydır falan ama bunu tik haline getirdiğini düşünüyorum sanırım tik haline getirdiği şeyleri oluyormuş
Karın şişliği dediğim ise 1-2 haftadır gözüme çarpıyor
2 ay önce falan kızgınlık yumurtası yaptı 2 tane
Video da ekleyeceğim ama nasıl ekleniyor?
Videoyu yükleyebildim

Bunları da eklemek istedim, kapı vs çok kemiriyor. Annem arada azıcık kaşar ve çay veriyor vermemesini söylediğim halde onun haricinde yem, dal darı ve sebze meyve dışında zararlı hiç bir şey vermiyorum, 1 buçuk aydır falan da yeni yem kullanmaya başladık, popo bölgesinde şişlik göremedim baktığım kadarıyla ama elime alamıyorum, parmağımla azıcık karnına dokunabildiğim kadarıyla da yumuşak gibi geldi ne kadar doğru anladım bilmiyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230513_172948_Gallery.jpg
    Screenshot_20230513_172948_Gallery.jpg
    762.2 KB · Görüntüleme: 23
Kuşunuz kaç gram? Maşallah enerjik görünüyor. Yediklerinden kaynaklı yağlanması söz konusu gibi
Hiç bilmiyorum çünkü bana geldiğinde 1 yaşını geçmişti ve dişi yani elime vs alacak kadar alıştıramadım kendime, sadece koluma geliyor biraz sonra gidiyor o yüzden tartamadim hiç, bende öyle düşünmeye başladım çünkü neşesi vs gayet yerinde uçuşup ötüp duruyor, sürekli dışarıda kafesinden ve yemek yemeyi de seviyor

Öncelikle kaşar peyniri, çay gibi ürünler tüketmesin. Ciddi manada uzun vadede zararlı etkilerini görürsünüz. Meyve sebze ve özellikle dal darı tüketme oranını azalın. Haftada bir yarım dal darıdan fazlasını yemesin. Bol bol uçsun ve oyun oynasın 🙂

Öncelikle kaşar peyniri, çay gibi ürünler tüketmesin. Ciddi manada uzun vadede zararlı etkilerini görürsünüz. Meyve sebze ve özellikle dal darı tüketme oranını azalın. Haftada bir yarım dal darıdan fazlasını yemesin. Bol bol uçsun ve oyun oynasın 🙂
Dal darı çok vermiyorum ama bu aralar biraz fazla marul ve salata verdim sanırım, hemen azaltıyorum onu, annemi uyarıp duruyordum artık hiç izin vermem çay ve kaşar vermesine, yks ye hazirlandigim için pek ilgilenemiyorum uçurma konusunda ama molalarimda da bununla ilgilenirim, teşekkür ederim 🥰❤️

Dal darı çok vermiyorum ama bu aralar biraz fazla marul ve salata verdim sanırım, hemen azaltıyorum onu, annemi uyarıp duruyordum artık hiç izin vermem çay ve kaşar vermesine, yks ye hazirlandigim için pek ilgilenemiyorum uçurma konusunda ama molalarimda da bununla ilgilenirim, teşekkür ederim 🥰❤️
Meyve sebze büyüklüğü genelde kesme şeker boyutunda olsun. Daha fazlasını vermeyin. Her gün vermeyin tabi. Haftada 2 gün yeterli olur. Artık beslenme düzenini siz daha iyi ayarlarsınız ancak kesme şeker boyutunda hemfikir olalım.
Rica ederim 💜

Meyve sebze büyüklüğü genelde kesme şeker boyutunda olsun. Daha fazlasını vermeyin. Her gün vermeyin tabi. Haftada 2 gün yeterli olur. Artık beslenme düzenini siz daha iyi ayarlarsınız ancak kesme şeker boyutunda hemfikir olalım.
Rica ederim 💜
Bu sınırı epey aşmışım fark etmeden, tamamdır bundan sonra öyle yapıcam, bize çok alışamadı ama bizimle kahvaltı yapmaya alıştı o kadar seviyor yemeği, hatta şuan çay içiyoruz diye toplandik, gelmiş yemek bekliyor bizden vermeyince yemliğine gitti😅

Bu sınırı epey aşmışım fark etmeden, tamamdır bundan sonra öyle yapıcam, bize çok alışamadı ama bizimle kahvaltı yapmaya alıştı o kadar seviyor yemeği, hatta şuan çay içiyoruz diye toplandik, gelmiş yemek bekliyor bizden vermeyince yemliğine gitti😅
Hatta bir süre sadece yem ile beslense çok daha iyi olacak, yoksa sizinkinin kilolarını kontrol edemeyeceğiz 🙂

Hatta bir süre sadece yem ile beslense çok daha iyi olacak, yoksa sizinkinin kilolarını kontrol edemeyeceğiz 🙂
Peki bu süreçte vitamin alımı için ne tavsiye edersiniz? Elimde b ve c vitaminli damlalar var, c vitaminini kattığımda suyunu pek içmiyor başka bir markadan falan mı almalıyım? Bi de ne kadar sure böyle sadece yem ile besleyeyim?

Örneğin dal darıyı iki haftada bir yarım dal darı. Yine meyve sebzeleri kesme şeker boyutunda iki haftada bir verebilirsiniz. Bu süreçte sadece yem yesin hiç sorun olmaz. Gözle görülür şekilde değişiklik olana kadar devam etsin. Aşağıya ürünleri bırakıyorum, bu ürünleri düzenli kullanırsanız bağışıklığında, tüy sağlığında olumlu değişimler olur ve faydalarını görürsünüz.
IMG_20230428_030934.jpg

Örneğin dal darıyı iki haftada bir yarım dal darı. Yine meyve sebzeleri kesme şeker boyutunda iki haftada bir verebilirsiniz. Bu süreçte sadece yem yesin hiç sorun olmaz. Gözle görülür şekilde değişiklik olana kadar devam etsin. Aşağıya ürünleri bırakıyorum, bu ürünleri düzenli kullanırsanız bağışıklığında, tüy sağlığında olumlu değişimler olur ve faydalarını görürsünüz. Ekli dosyayı görüntüle 67433
Tamamdır dediğiniz gibi yapacağım tekrardan teşekkür ediyorum🥰

Geri