karaciğer yağlanması

firuzetarcin

Yeni Üye
şuan kuşun durumu çok kötü değil, ama aşırı kilolu, ele gelince kilosu hissediliyor bir ay önce yavrusu olmuştu dişinin yuvalıkta çok yattı birde yavruyken çiftleştiği için bayağı bir kilo aldı. şuan popo kısmındada o sarı yağlanma belirtisi var gaga bir anda aşırı uzadı (biliyorum kesmem kendi tötpülüyor) hafif bir durgun ve kanat altı tüyleri yok kanat altlarında da sarı yağlanma belirtilerinden var hep uçurıyorum ama aşırı kilo aldı böyle kilo verdiremeyeceğim belli, acil karaciğer yağlanması ve hızlı ve kaliteli tüy çıkması için ilaç lazım veterinere gidiyorum tehşisi ben zaten koydum bakıp hala hastalığını söylüyor kimse ilaç vermiyor. kendi imkanlarımla solunumunu düzelttim artık okadar mağdurum yani.

kus suan agır ilacları kaldırabilir, durumu iyi sadece obez. karaciğerin yapısına birsey oldugunu dusunmuyorum daha

Hocam çare kuşa hareket imkanı vermekte. Bol bol uçmaya teşvik edin. Multivitamnin ve probiyotik takviyesi yapın. kafesini büyütebilir hareket alanını etkileyen fazlalıkları kafesten çıkarabilirsiniz. Yem olarak ak darı aspur keten tohumu ağırlıklı besleyin

Hocam çare kuşa hareket imkanı vermekte. Bol bol uçmaya teşvik edin. Multivitamnin ve probiyotik takviyesi yapın. kafesini büyütebilir hareket alanını etkileyen fazlalıkları kafesten çıkarabilirsiniz. Yem olarak ak darı aspur keten tohumu ağırlıklı besleyin
sağolun şimdi tekrar veterinere gittik bu seferde internet yok kayıt alamıyoruz dediler okadar yol gittim geri geldim. gaga aşırı uzun kesmek istemiyorum ama törpüleyerek kısaltacak gibi değil, kalamar kemiği kekik çayı gibi şeyler kilo aldırırmı? vermemem gereken şeyler neler

Kalamar veya kekik çayı kilo aldırmaz. Aspur keten tohumu ve ak darı katın yemlerine .önce her birinden bir ölçek katarak üçünü karıştırın. sonra normal yemlerine yarı oranda karıştırın. Dediğim gibi yiyeceklerden çok hareket etmesi önemli. Sindirim sistemini desteklerseniz zamanla oturacaktır kuşun kilosu. Ama şuan hareket şart.

şuan kuşun durumu çok kötü değil, ama aşırı kilolu, ele gelince kilosu hissediliyor bir ay önce yavrusu olmuştu dişinin yuvalıkta çok yattı birde yavruyken çiftleştiği için bayağı bir kilo aldı. şuan popo kısmındada o sarı yağlanma belirtisi var gaga bir anda aşırı uzadı (biliyorum kesmem kendi tötpülüyor) hafif bir durgun ve kanat altı tüyleri yok kanat altlarında da sarı yağlanma belirtilerinden var hep uçurıyorum ama aşırı kilo aldı böyle kilo verdiremeyeceğim belli, acil karaciğer yağlanması ve hızlı ve kaliteli tüy çıkması için ilaç lazım veterinere gidiyorum tehşisi ben zaten koydum bakıp hala hastalığını söylüyor kimse ilaç vermiyor. kendi imkanlarımla solunumunu düzelttim artık okadar mağdurum yani.
Merhaba,
Karaciğer yağlanması ciddi bir olay aslında. Fazla kilo kalbi yorar ve kalp durabilir de. Yapmanız gereken şey kuşu düzenli olarak uçurmak,egzersiz yaptırmak ve katı bir diyet uygulamak, yem ve sebze verin,sık sık yem yerse yemi kaldırın, programa sokun yeme düzenini. Takviye olarak Röhnfried Sedochol öneririm 30 ml ondan alın. Karaciğer için kullanılabilen bir ürün,içinde kolin var ,kolin karaciğere faydalıdır,karaciğerde yağ birikmesini engeller. Alırsanız probiyotik de temin edin,ve solunum yoluna destek olarak da Röhnfried Atemfrei de temin edin 25 ml kadar. Vitamininiz yoksa Röhnfried Gervit ve Röhnfried Bt Amin Forte de öneririm. Alırsanız haber verin program yapalım size. Bu arada eğer zaten kullanıyor iseniz aynı marka ya da başka marka farketmez,ne düzende veriyorsunuz takviyeleri ne ölçüde yazar mısınız? Kuşa hangi gıdaları veriyorsunuz ? Mama,ekmek vs veriyor musunuz detay verin... Hassas teraziniz varsa kuşun kaç gr olduğunu da belirtin. Karaciğer röntgeni varsa buraya paylaşın.
Kuşu ve dışkılarını bir görelim. Kuşun beyaz peçete üzerine yaptığı 6-7 tane dışkının fotoğrafını paylaşın. Foto için hızlı resim com sitesini,video için streamable isimli siteyi kullanabilirsiniz buraya linki atın.

Karaciğer yağlanmasının büyük sebeplerinden birisi obezitedir. Kilolu kuşlarda karaciğer yağlanması görülür. Vücutta sarı yumuşak yağ bezleri(lipom) oluşabilir ve bunlar lipom kistine de dönebilir. Lipomlar zayıflama ile ortadan kalkar sorun çözülür fakat bazı durumlarda ameliyat gerekebilir lipomu almak için. Ayrıca fazla kilo kuşun hava kesesine baskı yaparak solunumu da zorlaştırır. Kuş zor nefes alır. İç organlara da baskı yapabilir.Bazı durumlarda kanamalar görülebilir,gagada renk değişimi olabilir,tırnaklar ve gaga hızlı uzuyor ise zaten karaciğer hastalığı belirtilerindendir.
Kilo sorununu çözmek gerek,dediğim gibi katı bir diyet uygulanmalıdır ve egzersiz yapması gerekiyor.

Kuşunuza egzersiz yaptırın. Sebze ve meyve verin. Yem verin. Çekirdekleri ayıklayın, renkli yemleri ayıklayın 🙏

Merhaba,
Karaciğer yağlanması ciddi bir olay aslında. Fazla kilo kalbi yorar ve kalp durabilir de. Yapmanız gereken şey kuşu düzenli olarak uçurmak,egzersiz yaptırmak ve katı bir diyet uygulamak, yem ve sebze verin,sık sık yem yerse yemi kaldırın, programa sokun yeme düzenini. Takviye olarak Röhnfried Sedochol öneririm 30 ml ondan alın. Karaciğer için kullanılabilen bir ürün,içinde kolin var ,kolin karaciğere faydalıdır,karaciğerde yağ birikmesini engeller. Alırsanız probiyotik de temin edin,ve solunum yoluna destek olarak da Röhnfried Atemfrei de temin edin 25 ml kadar. Vitamininiz yoksa Röhnfried Gervit ve Röhnfried Bt Amin Forte de öneririm. Alırsanız haber verin program yapalım size. Bu arada eğer zaten kullanıyor iseniz aynı marka ya da başka marka farketmez,ne düzende veriyorsunuz takviyeleri ne ölçüde yazar mısınız? Kuşa hangi gıdaları veriyorsunuz ? Mama,ekmek vs veriyor musunuz detay verin... Hassas teraziniz varsa kuşun kaç gr olduğunu da belirtin. Karaciğer röntgeni varsa buraya paylaşın.
Kuşu ve dışkılarını bir görelim. Kuşun beyaz peçete üzerine yaptığı 6-7 tane dışkının fotoğrafını paylaşın. Foto için hızlı resim com sitesini,video için streamable isimli siteyi kullanabilirsiniz buraya linki atın.
tamam ilacı pazartesi gunu alacagım buldugumda size yazarım sizde program yaparsınız ve evet kus nefes darlıgı cekiyordu arada. kuş hiç insan yemeği yemedi ama hep kuluçkada yattı bir ay o zaman aldı kiloyuda zaten, dışkısı arada tohumlu geliyor gold wings sindirim sistemi ilacıyla duzeltiyorum

birde kuşun kanat altında tüyleri döküldü, göbeğindede dökülmüştü ama onlar çıktı çok küçük tüyler kalitesizler daha tuy uzamadan kapsuller kırılmış küçük küçük tüyler var böyle, kanat altları hep uçtuğunda kanıyordu bir ay once suan biraz duzeldi. bugun daha yeni kantaron yagı surdum bir gun daha surup bebek sampuanıyla yıkayacagım cunki yag sursemde surmesemde kus susam gibi kokuyor, kosusu beni rahatsız etmez ama deirsinde bir sorun vardır diye dusunuyorum olabilirmi? ve kanat altında derisi gozukuyor direkt orda tuyler yok durun fotorafını atıyım

iki kanat altıda bu şekilde aylar oldu tüy çıkmıyor ama kanamıyorda, o kan lekeleri iki ay önceden kalma

ie6xn1v.jpg

Bu bağlantıdaki tarife uygun tedavi başlayabilirsiniz. Bahsedilen yağı kanteron veya vazelin yağıyla 2/3 neem yağı 1/3 diğer yağdan karıştırarak bolca sürün. Tedaviye 1 hafta kadar devam edip resim paylaşın.

iki kanat altıda bu şekilde aylar oldu tüy çıkmıyor ama kanamıyorda, o kan lekeleri iki ay önceden kalma

ie6xn1v.jpg

Dış parazit damlası yaptırdınız mı hiç? Kuşa banyo yaptırıyor musunuz evetse nasıl? Sirke katıyor musunuz?

Dış parazit damlası yaptırdınız mı hiç? Kuşa banyo yaptırıyor musunuz evetse nasıl? Sirke katıyor musunuz?
sirke asla katmıyorum bir kere kanatlarının altı kanadıgı icin zorunlu olarak bebek sampuanıyla banyo yaptırdım okadar ve evet bir ara bitlenmis gibi kasınıyordu ama o coktan gecti ben yinede kantoron yagına ve rif apmule devam ederim alacagım yarın yada bugun

sirke asla katmıyorum bir kere kanatlarının altı kanadıgı icin zorunlu olarak bebek sampuanıyla banyo yaptırdım okadar ve evet bir ara bitlenmis gibi kasınıyordu ama o coktan gecti ben yinede kantoron yagına ve rif apmule devam ederim alacagım yarın yada bugun
bir tane daha kuş var eşi o hiç kaşınmadığından akar olduğunu düşünmüyorum ben

Herhangi bir veteriner kliniğinden sonu mec-mac ile biten ivermectin içerikli dış parazit damlası çektirin enjektör,1 ml bile alsanız uzun süre yeterli olur. Veterinere kuşunuz için uygun olan damladan vermesini söyleyin. Sadece kanatlılar için olan damlalar da var ,Tollisan u200 damla bulabilirseniz ondan alabilirsiniz öneririm.
Kuşun ense tüyünü aralayıp derisine gelecek şekilde 1 damla damlatın ve birkaç saniye ovalayın. 15 gün sonra tekrar aynı şekilde 1 damla damlatın. Daha sonra ise senede 1 kez yapabilirsiniz 1 damla olacak şekilde.
Dış parazit damlası sonrası 1 ay kadar banyo yaptırmayın.

Bebek şampuanı ile de kuş yıkanmaz bilginiz olsun. Alerji yapabilir.

evet biliyorum derisi cok hassas buldugum bi dıs parazit spreyini sıkmıstım veteriner o marka kotu dedi kusun ph si etkilenir bebek sampuanıyla yıkamak zorundasın zehirlenmesin deyince zorunlu olarak yaptım simdi dediginiz tüm ilaclarıda alıp baslayacagım takviyeye dıs parazit asisida yaptırırım en kısa zamanda

Herhangi bir veteriner kliniğinden sonu mec-mac ile biten ivermectin içerikli dış parazit damlası çektirin enjektör,1 ml bile alsanız uzun süre yeterli olur. Veterinere kuşunuz için uygun olan damladan vermesini söyleyin. Sadece kanatlılar için olan damlalar da var ,Tollisan u200 damla bulabilirseniz ondan alabilirsiniz öneririm.
Kuşun ense tüyünü aralayıp derisine gelecek şekilde 1 damla damlatın ve birkaç saniye ovalayın. 15 gün sonra tekrar aynı şekilde 1 damla damlatın. Daha sonra ise senede 1 kez yapabilirsiniz 1 damla olacak şekilde.
Dış parazit damlası sonrası 1 ay kadar banyo yaptırmayın.

Bebek şampuanı ile de kuş yıkanmaz bilginiz olsun. Alerji yapabilir.
Tollisan u200 nerede bulabilirim hocam

Geri