Kanatları sürekli açık ?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan MavisÇ
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MavisÇ

Yeni Üye
İyi geceler merhaba muhabbet kusum 3 yaşında erkek. 1,2 gündür sürekli kanatları açık duruyor uyurken normal dururken bide çok hızlı nefes alıp veriyor yakından incelediğimde sürekli çok yorulmus gibi nefes alıp veriyor yaz aylarında olduğumuz için mi acaba bazı yerlerde korktuğu zaman yapıyormus bu hareketi öyle yazıyor bugün biraz serinlesin diye çeşmenin altında kafasına gelmicek şekilde suyun altına sokup nazikçe kanatlarına falan su tuttum istemese de... Ondan mı korktu acaba bilemedim daha önce böyle yapmadığı için (sürekli) merak ettim.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    412.1 KB · Görüntüleme: 41
Bulunduğu ortam sıcak olduğu için kanatlarını açarak kendini soğutuyor. Siz Çeşme altında vs yıkamayın. Banyoluk takın kendisi yıkanır..

Çok sıcak olduğu zaman kendini serinletmek amacı ile yaptığı bir hareket. Banyoluk yapın ona. Hiç alışkın değilse ilgisini çekicek tarzda internette banyoluk yapımları mevcut. Dışarıda olduğu zamanlarda bile olsa ara ara su verin. Su içmesi serinlemesine yardımcı olacaktır. İyi günler.

Çok sıcak olduğu zaman kendini serinletmek amacı ile yaptığı bir hareket. Banyoluk yapın ona. Hiç alışkın değilse ilgisini çekicek tarzda internette banyoluk yapımları mevcut. Dışarıda olduğu zamanlarda bile olsa ara ara su verin. Su içmesi serinlemesine yardımcı olacaktır. İyi günler.
Sağolun öneriniz için su veririm mutlaka dışarıdayken. Havalar baya sıcakladı gerçekten biz bile habire terliyoruz hayvanlar ne yapsın.

Sağolun öneriniz için su veririm mutlaka dışarıdayken. Havalar baya sıcakladı gerçekten biz bile habire terliyoruz hayvanlar ne yapsın.
Minik bir fısfıs almanızı öneririm yine bu sıcak havalarda yardımcı oldukça. Uzaktan tüylerine sıkıldığında serinliyor mutlu oluyor.
Rica ederim, bebişler iyi olsun yeter ki.
Dediğiniz gibi biz bile terliyoruz onlar o tüyleri ile ne yapsın.

Minik bir fısfıs almanızı öneririm yine bu sıcak havalarda yardımcı oldukça. Uzaktan tüylerine sıkıldığında serinliyor mutlu oluyor.
Rica ederim, bebişler iyi olsun yeter ki.
Dediğiniz gibi biz bile terliyoruz onlar o tüyleri ile ne yapsın.
evet bu mantıklıymıs bir deneyeyim teşekkürler. Sıcakladığında bu hareketi yaptığını biliyordum ama sürekli yapınca korktum biraz açıkçası. ufacık birşey ama insanın evladı gibi oluyorlar. Kokusu bile bambaşka muhabbet kuşlarının eşim hep der nasıl bir koku ben neden koklayınca alamıyorum o kokuyu diye sanırım gerçekten çok çok sevmek gerek eskiden her yere taşırdım otobüsle bile yarım saatlik yerlere aldım yanıma fakat bir kez arabanın içinde kaldı sıcak basınca hayvan incecik kalmıs bayılcak sandım küpe oldu kulağıma daha da almadım yanıma. Evde de bırakınca aklımda onda hep

merhaba,sıcaktan yapıyordur bencede.Cerayana koymamaya özen gösterin kafesi.Çıkardığınız zamanlarda da dışarıya bi kabın içine ya da kafeste de olabilir su koyun içine girebilsin.Hatta başta çekinirse içine sevdiği oyuncağı varsa onu koyun ilgisini çekecektir.Ya da marul koyabilirsiniz. Keyif alıyorlar yıkanmaktan.Ama çeşmenin altına bence de koymayın.Ufak bir fısfıs şişesi de alabilirsiniz.Ya da evde boş parfüm şişesi varsa iyice yıkayıp o da kullanılabilir.Minik arkadaşınız mutlu olacaktır eminim:)

merhaba,sıcaktan yapıyordur bencede.Cerayana koymamaya özen gösterin kafesi.Çıkardığınız zamanlarda da dışarıya bi kabın içine ya da kafeste de olabilir su koyun içine girebilsin.Hatta başta çekinirse içine sevdiği oyuncağı varsa onu koyun ilgisini çekecektir.Ya da marul koyabilirsiniz. Keyif alıyorlar yıkanmaktan.Ama çeşmenin altına bence de koymayın.Ufak bir fısfıs şişesi de alabilirsiniz.Ya da evde boş parfüm şişesi varsa iyice yıkayıp o da kullanılabilir.Minik arkadaşınız mutlu olacaktır eminim:)
Teşekkürler sağolun deneyeceğim.

Kesinlikle ben kafesindeki örtüsünü çıkardım altınada bir bez koydum dökersede döksün yem süpürürüm artık bide örtüyle iyice kapatmayayım evini
bir kabak var,bal kabagı degilde digeri o ve salatalıgı ince dograyıp haftada 2 3 kez kusunuza verin mutlaka...Kusunuzun hararetini alır...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

illa kabak olmasına gerek yok elma-kavun-karpuz sulu meyve sebzeler kuşun hararetini geçici süre alırlar

Benim 5 katlı kafes zaten ona göre tül yok dökerse süpürüyorum

Benim 5 katlı kafes zaten ona göre tül yok dökerse süpürüyorum
Ben 2 gece evde değilim su yem doldurdum ama karanlık doğal olarak sabah 6 gibi aydınlanıyor oda bide hava sıcak aklım kusumda Allahım korusun yanıma alamam çünkü hava çok sıcak otobüslerde daha kötü olur evde gündüz çok sıcak olmuyo da geceleri

Geri