kanat tüylerini kestim

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Üye silindi 34338
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ü

Üye silindi 34338

Guest
Arkadaşlar kuşumun kanattaki tüylerini kesmiştim sonra kanatlarını kafese vurdu bayağı kanadı bende zeytin yağı ile durdurdum kanamayı ilaç falan sürdüm 4 gün bekledim tüylerii çok kötü oldu bugün de nivea bebek şampuanı ile yıkadım 3-4 gindüe sürekli uyuyor amma yem ve su yiyor birde arada başında ki tüyleri kabartıyor uyurken bende bugün eşi ile ayrı kafese aldım takviye olarak bişey vermeli miyim uyuması beni tedirgin ediyor

Hocam hangi vitamini vermeliyim acil cevaplar mısını

Arkadaşlar kuşumun kanattaki tüylerini kesmiştim sonra kanatlarını kafese vurdu bayağı kanadı bende zeytin yağı ile durdurdum kanamayı ilaç falan sürdüm 4 gün bekledim tüylerii çok kötü oldu bugün de nivea bebek şampuanı ile yıkadım 3-4 gindüe sürekli uyuyor amma yem ve su yiyor birde arada başında ki tüyleri kabartıyor uyurken bende bugün eşi ile ayrı kafese aldım takviye olarak bişey vermeli miyim uyuması beni tedirgin ediyor
Kuşa yazık günah her şeyden önce sizin bir yeriniz yaralandığında YAĞ mı sürüyorsunuz ? Kanatlarını ne diye kesiyorsunuz ?
Bence kanatlı veterinerine götürün.

Kuşum dıları kaçmıştı bende zorda olsa yakaladım yani keyfimden kesmedin tüylerini zaten veterinere götürdüm gerekli ilaçları söyledi bir kaç güne düzelir dedi

Kardeş kusura bakma ama ne derdin vardı tüyleri ile uçamayınca ne geçecek eline sana baba diyip bütün gün elinde mi duracak senle yatıp senle mi kalkacak sen bunu bu kuşa yaptın bu kuşu kendinden soğuttun eğitmek için yaptıysan aferin sana hayvanı bir güzel şoka soktun kesin artık hergun seninle yer içer seninle yatar kalkar kusura bakma ben elime 4 tane kuş eğittil birinin kanadını kesmedim yeri geldi elim 1 ton yara oldu kanadı ama canları sağolsun sizin yaptığınız Canilikk

Kuşum dıları kaçmıştı bende zorda olsa yakaladım yani keyfimden kesmedin tüylerini zaten veterinere götürdüm gerekli ilaçları söyledi bir kaç güne düzelir dedi

Keşke kanadını keseceğinize daha dikkatli davransaydınız. Umarım kuşunuz iyileşir ve siz de bu eylemi bir daha tekrarlamazsınız.

kuşu gorunce yemin ederim içim acidi. keske herkes evcil besleyemese sinavla fln olsa bu iş ne bileyim ya

dışarı kacmasi kuşun degil senin hatan. yavrucak nerden bilsin dışarıya gidilmeyecegini gittiginde geri dönemeyecegini? kuşun kanadini kesecegine kendi kolunu kirsaydin ya?! bi de şampuanla yıkamış..

Ya sen nasıl bir insansın benim kuşum kaçtı bir kere gittim dışarda 3 saat gezdim kafedte büyük küçük kafesim yoktu kolum koptu geldiğimde kolum artık o kafesi taşımaktan kızarmış morarmıştı gittim öğlen 12 den 3 e kadar aradım buldum yakaladım kanat kesmek ne sen kuşa sahip çıkamayacaksan bu senin suçun onun değil o zne bilsin oranın dışarı olduğunu bende evde 6 kuş var hergün 3 saat dışarıdalar cam kapalı bu kadar kapıda bu kadar basit düzgün bakarsan dikkat edersen olmaz hiçbir şey

Cam mı balkon mu bilmiyorum ama kapat birdaha hayvanı zaten kanattan kestin mi öyle bir şok stres altına girdi ki dışarıda kalsa ve ölse (allah korusun) daha iyi derdi o kuş emin ol

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri