Kanat altı yara oluşumu

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Dark606
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Dark606

Yeni Üye
Yaklaşık 4 haftadır böyle bir yara oluştu. Ucunda kırmızı bir nokta var.

1 aydır çoğu yöntem uyguladım ama çözüm olmadı. Sirke ruhu ve fucidin krem ile

Sirke ruhu bildiğim kadarıyla ur tedavisinde kullanılıyor. Fucidin kremi kaç gün kullandın?
İlk başta bu yarayı ur sandım. Ama emin değilim işte, ur mu yoksa başka bir şey mi. Sirke ruhu uyguladım yaraya 1 hafta, sonraki haftalar her gün fucidin krem sürdüm yaraya hocam

Ancak yarada düzelmeye dair hiç bir belirti yok maalesef :( Üzülüyorum böyle olunca da, hayvan derdini bile belli edemiyor.

Merhaba benim önerim siz ona b vitamini takviyeai yapın. İnsan için olan bemiks ve dodeks ampul alın. Bir gün suluğuna 5 damla dodeks 5 damla bemiksli su, 2. Gün temiz su verin.

Merhaba benim önerim siz ona b vitamini takviyeai yapın. İnsan için olan bemiks ve dodeks ampul alın. Bir gün suluğuna 5 damla dodeks 5 damla bemiksli su, 2. Gün temiz su verin.
Hocam yorum için teşekkürler ancak kuşu kaybettim. O küçücük dediğimiz yara büyüdü ve bir büyük boy ceviz boyutuna ulaştı. Ek olarak sırtında da aynı yapıdan oluştu ve kuş bir süre sonra bu yarayı kaldıramadı ve 1 gün önce öldü maalesef. Özet verecek olursam o yaranın olduğu kanadı oynatamaz duruma geldi, yara kabuk bağlayıp sürekli büyüdü dediğim gibi. Bir çok kuş üretici arkadaşım ile istişare ettim ve bunun kötü huylu tümör olduğunu ve yapılabilecek en iyi şeyin yaşam standardını korumak olduğunu tavsiye ettiler ve bende öyle yaptım. Dün de bahçeme gömdüm, inşallah beslenme veya benden kaynaklı bir tümör olmamıştır.

Hocam yorum için teşekkürler ancak kuşu kaybettim. O küçücük dediğimiz yara büyüdü ve bir büyük boy ceviz boyutuna ulaştı. Ek olarak sırtında da aynı yapıdan oluştu ve kuş bir süre sonra bu yarayı kaldıramadı ve 1 gün önce öldü maalesef. Özet verecek olursam o yaranın olduğu kanadı oynatamaz duruma geldi, yara kabuk bağlayıp sürekli büyüdü dediğim gibi. Bir çok kuş üretici arkadaşım ile istişare ettim ve bunun kötü huylu tümör olduğunu ve yapılabilecek en iyi şeyin yaşam standardını korumak olduğunu tavsiye ettiler ve bende öyle yaptım. Dün de bahçeme gömdüm, inşallah beslenme veya benden kaynaklı bir tümör olmamıştır.
Allah Rahmet Eylesin Mekanı Cennet Olsun

Hocam dalga geçer gibi olmasın da kuşun mekanı cehennem olabilir mi sizce yani?
biliyorum cehennem olmaz onlar günah işlememiş canlılardır ama her ölünün arkasından böyle denir ve arkadaşımızın daha az üzülmesini sağlamak için

Benim yavruşumunda öyle bir durumu var. Şuan hayatta ama yaramız kapanmıyor. 37 gr. Aynı sizinkinin renginde.. İnşallah iyileşir yavruşum benim.

Benim yavruşumunda öyle bir durumu var. Şuan hayatta ama yaramız kapanmıyor. 37 gr. Aynı sizinkinin renginde.. İnşallah iyileşir yavruşum benim.
Umarım iyileşir. Araştırmadığım ve yapmadığım şey kalmadı ama maalesef kötü huylu bir tümör ise son kaçınılmaz oluyor. Bence tümör olduğundan eminseniz 1-2 hafta iyi gözlemleyin, yara büyüyor ise kötü huylu olabilir.

Umarım iyileşir. Araştırmadığım ve yapmadığım şey kalmadı ama maalesef kötü huylu bir tümör ise son kaçınılmaz oluyor. Bence tümör olduğundan eminseniz 1-2 hafta iyi gözlemleyin, yara büyüyor ise kötü huylu olabilir.
Peki kaç haftada öldü sizinkisi..

Umarım kötü huylu değildir ve sabit kalır yara.

Evet bende B vitamini takviyesi çok yaptım. Yok olduysa süper hocam
büyük ihtimal bizim kuşun yarası bizimkiler daha bize adam akıllı alışmadılar hocam onun için storların üstüne falan kaçıyorlar oraya uçarkende tavana vuruyor bazen kanatları ondandır veriyorum b vitaminini geçiyor sonra yine vuruyolar yine çıkıyor başka bi odaya alcam gibi.

Geri