Kanadi kaniyor

DalinBaykus

Meraklı Üye
Muhabbet kuslarim disaridaydi ve 5 dakika baska bir odaya gittim noldu bilmiyorum. Geldigimde iceri girmisti ve kanadi kaniyordu. :( cok korkuyorum.
976e94116ad5206558182a540582f5d0.jpg
591066b7c4909e961538578f0803a147.jpg
a897886da774b27a00c8fc25ccf65842.jpg

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ele aliskin degil o yuzden tutmaya calismak istemiyorum. Ama kanadini kaldirdiginda yan karninda da kan var gibi :(

Tutmaya calisiyim mi yani , fotograflardaki kadar kan kaybetmis bi damlada kafesin durdugu masanin uzerinde var , kan kaybindan etkilenir mi ? Evde ilac yok yara icin , cikip nobetci eczaneye gitsem o sirada birsey olur mu ? Oksijenli su var sadece :( @FındıkBaba siz de bi bakabilirseniz sevinirim.

Tutmaya calisiyim mi yani , fotograflardaki kadar kan kaybetmis bi damlada kafesin durdugu masanin uzerinde var , kan kaybindan etkilenir mi ? Evde ilac yok yara icin , cikip nobetci eczaneye gitsem o sirada birsey olur mu ? Oksijenli su var sadece :( @FındıkBaba siz de bi bakabilirseniz sevinirim.

Kanadindaki kan kuru sadece temizlemeye calisiyor :( tutmaya calisip yormak istemiyorum, acil doktorunu aramali miyim ?

Kuşun bir sorunu varsa ele alacaksınız tabii ki. "Tutmayayım şimdi elden korkuyor" demek yaranın enfeksiyon kapıp kuşun ölmesinden daha mı mantıklı?

Kuşun bir sorunu varsa ele alacaksınız tabii ki. "Tutmayayım şimdi elden korkuyor" demek yaranın enfeksiyon kapıp kuşun ölmesinden daha mı mantıklı?
Hayir tabii ki eger tehlikeli bi yerde degilse tabii ki tutucam , ve oksijenli su ile olur mu yoksa yalniz birakip eczaneye gidiyim mi bunlari sordum. Tutmalimiyim da bi soruydu. Yanlis mudahale de kas yapim derken goz cikarir ve o yuzden oldugundan beri basinda durup cevap bekliyorum. Lutfen yardimci olabilicekseniz olun , yarali bi minnagim var ney mantikli ne degil tartisamicagim.

Muhabbet kuslarim disaridaydi ve 5 dakika baska bir odaya gittim noldu bilmiyorum. Geldigimde iceri girmisti ve kanadi kaniyordu. :( cok korkuyorum.
976e94116ad5206558182a540582f5d0.jpg
591066b7c4909e961538578f0803a147.jpg
a897886da774b27a00c8fc25ccf65842.jpg

@Recai @FındıkBaba @alpdna forumda boyle bi fotograf yada olayi bulamadim, acil doktorunu dayanamadim aradim kanama devam etmiyorsa mudahale etmeyin , kanama devam ederse buraya getirin dediler. ( onlar fotograf gormedi ) kanadinda kan oldugunu yaklasik 5ml kan kaybettigini soyledim.

Kanama durdu ise karışmayın, gagası ile oynayıp tekrar kanatma ihtimaline karşı sık sık kontrol edin.
Evet durdu ,cok tesekkurler ,tekrar kanama olursa acil veterinere goturup baktiricam eger yeni tuy cikisindan dolayi bir kokteyse o tuyunu cektirmem gerekiyor sanirim ? Dogrumuyum ? Kendisini temizlemeye calismasina engel oliyim mi ?

Tekrar kanayacağını sanmıyorum, kulak çubuğu ve ılık su yardımı ile kanayan yerleri temizleyebilirsiniz. Zarar veririm diye korkuyorsanız karışmayın.
Cok tesekkur ederim , yedirirken biraz biraz temizlerim.

Tesekkurler , o kanadini temizlemeye calismasina engel olmali miyim ? Salatalik ile hem oyaliyorum hem de su kaybetti diye yesin diyorum.
6a912cad17ce548de9a33121e84297a7.jpg

Çok oynamazsa kanamaz, eğer kanayacak olursa müdahale edersiniz.

Aslında güzel bir düşünce sizinki ama, müdahale etmeye çok korkuyorsunuz. Hassaslık konusunda bazen inisiyatif alıp huysuzlansa da yarayı temizlemek olur, ilaç içirmek olur, ısrarlı davranmanız gerekiyor. Müdahale etmekten çekinip rahat bırakmak isteyebilirsiniz. Ama iş ciddi ise zorlamadığınız için daha da kötüleşebilir. Bunu atlatmalarına sevindim, genel hastalıklar konusunda bu konu.

Aslında güzel bir düşünce sizinki ama, müdahale etmeye çok korkuyorsunuz. Hassaslık konusunda bazen inisiyatif alıp huysuzlansa da yarayı temizlemek olur, ilaç içirmek olur, ısrarlı davranmanız gerekiyor. Müdahale etmekten çekinip rahat bırakmak isteyebilirsiniz. Ama iş ciddi ise zorlamadığınız için daha da kötüleşebilir. Bunu atlatmalarına sevindim, genel hastalıklar konusunda bu konu.
Tabii ki elzem bir durumda hepsini yapiyorum ama onun disinda işi ehline birakmayi yada yol yordam ogrenmeyi tercih ediyorum. Tesekkur ederiz guzel dilekleriniz icin.

Geri