Kanadını titretiyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Sim
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Sim

Yeni Üye
Muhabbet kuşum yaklaşık 4 gündür benimle bazen gagasını ağzında yem varmış gibi sesler çıkarıyor ve bugün başlayan kanadını yarım açıp titretme olayı çıktı sebebi nedir ben hasta olduğunu düşünmüyorum yem yemesinde ve su içmesinde sorun yok.

Ekli dosyalar

• IMG_20170823_125153.jpg
    IMG_20170823_125153.jpg
    3.2 MB · Görüntüleme: 12
Dediğiniz gibi kuş yeni gelmiş evinize.Bence normal ama alışdıkdan sonra yine yapmaya devam ederse veterinere götürebilirsin.

Belki uçmak istiyorda olabilir.Dışarı çıkartmanız lazım.

Petshopcular alışsın der ama o büyük bir yanlışdır.Kapı pencere kapatın.Sonra tüneği ile koyun kafese ama bi 30 dk dışarda gezsin.Sıcaktan kuşlar öyle yapabilir.Sprey ile banyo yaptırabilirsiniz.

Kafese eninde sonunda girer aç kalmaya dayanamazlar.Kafesin içinde elinize alıştırın.Dışarda da alıştırırsanız kafese koymanız kolaylaşır.

Petshopcular alışsın der ama o büyük bir yanlışdır.Kapı pencere kapatın.Sonra tüneği ile koyun kafese ama bi 30 dk dışarda gezsin.Sıcaktan kuşlar öyle yapabilir.Sprey ile banyo yaptırabilirsiniz.
Teşekkür ederim bilgiler için

Kafese eninde sonunda girer aç kalmaya dayanamazlar.Kafesin içinde elinize alıştırın.Dışarda da alıştırırsanız kafese koymanız kolaylaşır.
Elimi kafese yaklaştırınca tünekte kaçıyor ama yemlikte dururken yapınca gagasına dokunmama izin veriyor kafesin içine elimi sokunca kaçmaya başlıyor hemen urkutmemek için elimi çekiyorum hemen

Usulca parmağınızı kafese sokun kaçar kovala yavaşça gelir 10 15 sanye tutun geri bırakın.Alışır eni sonunda

Geri