Kambur durması normal mi?

atillatanisik

Yeni Üye
Merhaba,
Erkek kuşumun yanına aldığım dişi kambur duruyor, kafesteki en hareketli, en yırtıcı kuşu aldım. Eve geldiğinden beri sessiz ve bu şekilde kanatları iki yanda kambur duruyor.. İlk aldığım kuşun ölmesi sebebiyle havadan nem kapıyorum bunu da kaybetmek istemiyorum.
Bu arada meyveli vitaminli çubuk şeklinde yemlerden aldım, ayrıca muhabbet kuşu kumu aldım bir yemliğine doldurdum, bu konudaki görüşleriniz nelerdir?
şimdiden teşekkürler,

Ekli dosyalar

• kuş1.JPG
    kuş1.JPG
    89.6 KB · Görüntüleme: 36
  • kuş2.JPG
    kuş2.JPG
    78.1 KB · Görüntüleme: 36
Bence umutsuz olmayın. Çiftleşmelerini mi istiyorsunuz? Denemeye değer.

Atilla,
Salmadan seçerken yanlış bir seçim olmuş. Bu kuşun işi bayağı uzun. Sonuçta başarıda kesin değil. Geçmiş olsun.
Salmadan seçerken ne demek? Söylediklerinizden pek birşey anlamadım kuşun işi uzun derken? Bir yere yetişmiyorum elbette bugün sünnet yarın deniz beklemiyorum başarıdan kastınız nedir

Atilla,
Kuşların topluca tutulduğu beslendiği veya satışa sunulduğu kafeslere "salma" da denilmektedir. Yani kuşun satış için bulunduğu "kafesten seçerken" anlamındadır. Kuşun işi uzun demek ise. Duruşu gerisi ve kuvvetle muhtemel bağırsağında ağır bir sorunu var, ayrıca sadece bu olmaya bilir hastalıklar genellikle tek olmazlar kısa zamanda başka problemleri de ilave olarak yaratırlar biriyle uğraşırken diğerleri çözülmeye bilir birçok defalar ve farklı ilaçlar kullanmak gerekiyor anlamındadır. En basit kür 11 gün sürüyor aralara da bir hafta kadar boşluk koymakta gerekli yani aylar sürebilir bu arada bazı problemlerde tek kür ile geçmeye biliyor. Bundan dolayıda aylar boyunca tedavi edebilirsin demek oluyor. Bu kadar kür uygulaması yaparken bazen kuşun bağışıklığı veya iç organları bitebiliyor veya kuş üreyemez hale gelebiliyor. Başarı kesin değil den de bu kısmı kastetmek istedim. Şimdi "Kür" nedir diye soracak olursan genellikle antibiyotikler 5 gün, multivitaminler 3 gün, probiyotikler 3 gün uygulanıyor. Bu 11 günlük sürede yapılan uygulamanın tamamına kür denilmektedir. Tabi süreler azalabilir ama antibiyotik süresini 5 günü geçirmemek lazım.
Başka soruların olursa veya açıklamalar ile yeni soru ürettiysem cevaplama ya hazırım.

Atilla,
Kuşların topluca tutulduğu beslendiği veya satışa sunulduğu kafeslere "salma" da denilmektedir. Yani kuşun satış için bulunduğu "kafesten seçerken" anlamındadır. Kuşun işi uzun demek ise. Duruşu gerisi ve kuvvetle muhtemel bağırsağında ağır bir sorunu var, ayrıca sadece bu olmaya bilir hastalıklar genellikle tek olmazlar kısa zamanda başka problemleri de ilave olarak yaratırlar biriyle uğraşırken diğerleri çözülmeye bilir birçok defalar ve farklı ilaçlar kullanmak gerekiyor anlamındadır. En basit kür 11 gün sürüyor aralara da bir hafta kadar boşluk koymakta gerekli yani aylar sürebilir bu arada bazı problemlerde tek kür ile geçmeye biliyor. Bundan dolayıda aylar boyunca tedavi edebilirsin demek oluyor. Bu kadar kür uygulaması yaparken bazen kuşun bağışıklığı veya iç organları bitebiliyor veya kuş üreyemez hale gelebiliyor. Başarı kesin değil den de bu kısmı kastetmek istedim. Şimdi "Kür" nedir diye soracak olursan genellikle antibiyotikler 5 gün, multivitaminler 3 gün, probiyotikler 3 gün uygulanıyor. Bu 11 günlük sürede yapılan uygulamanın tamamına kür denilmektedir. Tabi süreler azalabilir ama antibiyotik süresini 5 günü geçirmemek lazım.
Başka soruların olursa veya açıklamalar ile yeni soru ürettiysem cevaplama ya hazırım.
Çok teşekkürler açıklamalarınız için, gayet güzel anladım, salmadan seçerken açıkçası detay bilgim olmadığından yine besleyen bir arkadaşla gittik 5dk kadar izledik ve dişiler arasından en hareketli en oyuncu olanı seçtik. Tabi bu şekilde durmuyor ve suskun durgun değildi.
Açıkçası açıklamalarınız fazla karamsar göründü, umarım sağlıklı ve mutlu bir kuş olur, arkadaşıyla da iyi anlaşır ☺️

Geri