Kaliteli Vitamin Önerisi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Dante
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Dante

Meraklı Üye
Selam arkadaşlar,

Ben kuşlarıma yaklaşık haftada 1 kere Avilin marka vitamin veriyordum. Ancak artık fark ettim ki ne zaman bu vitamini versem kuşlar ishal oluyor.

Vitamini değiştirmek istiyorum. Sera önerenleri gördüm forumda. İyi bir vitamin tavsiyeniz var mı?

Bir de nekton almayı düşündüm ama kontrol ettiğimde bu ürünler daha çok üretim amaçlı gibi. Doğru mu düşünüyorum yoksa nekton da alabilirim.

Şimdiden teşekkürler.

Vet Schroeder
Med Tollyamin Forte Tüy Karaciğer Kas Düzenleyici Multivitamin

Necton ürünlerini de kullanabilirsiniz

Hangi vitamin verirseniz verin en kalitelisi ve en pahalısı da olsa suda 6 saatten fazla kalmamalıdır. Hatta suya katılmamalı mamaya katılmalıdır. Mama da hazır mama olmalı kaynamış yumurta maması değil. Eğer suya katıp 1 günden fazla önünde kalıyorsa bütün vitaminler sindirim sistemini bozar ve ishal yapar. Bence içeriğe bakıp öyle karar vermek gerek. Özellikle içeriğinde amino asitler ( Özellikle de folik asit ) içeren multi vitamin kullanmak en güzelidir. Hatta bazıları ayrıca mineraller de içerir. En güzeli onlardır. X marka veya Y marka olmasından ziyade içeriğinin geniş olması önemlidir. Antibiyotik içermemesine de ayrıca dikkat edilmelidir.

Hangi vitamin verirseniz verin en kalitelisi ve en pahalısı da olsa suda 6 saatten fazla kalmamalıdır. Hatta suya katılmamalı mamaya katılmalıdır. Mama da hazır mama olmalı kaynamış yumurta maması değil. Eğer suya katıp 1 günden fazla önünde kalıyorsa bütün vitaminler sindirim sistemini bozar ve ishal yapar. Bence içeriğe bakıp öyle karar vermek gerek. Özellikle içeriğinde amino asitler ( Özellikle de folik asit ) içeren multi vitamin kullanmak en güzelidir. Hatta bazıları ayrıca mineraller de içerir. En güzeli onlardır. X marka veya Y marka olmasından ziyade içeriğinin geniş olması önemlidir. Antibiyotik içermemesine de ayrıca dikkat edilmelidir.

Abi Hazır mama derken petshoplarda satılan Hazır mamalar mı. Hep Hazır mama mı verelim kendimiz yapmayalım mı??

Vet Schroeder önerim bu :)

Selam arkadaşlar,

Yardımlarınız için teşekkür ederim :)

Vet Schroeder deneyecceğim.

Bu arada yazmamışım, kusura bakmayın. Kuşlarım muhabbet kuşu.

Geri