Kafesin tavan tellerine asılıyor

Mine bursa

Meraklı Üye
Merhaba yaklaşık 1 yaşında tüy hastası dışı muhabbet kuşum var. Hava kararınca kendini tavan tellerine aşıyor, tepetaklak duruyor. Sürekli elimle indiriyorum ama gece 12 ye kadar hep aşıyor. Sonra yorulup tünelinde uyuyor.
Yaklaşık 1 aydır her gece böyle. Çok iyi aydınlatan gece lambası var.
Bu nu neden yapıyor acaba ?

Kusu ürküten oldumu genelde korktugu zaman yaparlar böyle seyleri

Evde çocuk fln yok. Korktuğunu sanmıyorum. Gün içinde normal. Karanlıktanda hiç korkmadı bu güne kadar. Çok yanlız kalıyor acaba bunalıma mi girdi

Stres yapa bilir erkek mi disimi kusunuz harici olarak es alın yanina bide oyle deneyin ama kesinlikle stres yapio kusunuz ilgi gösterin biraz harici olarak yerini degistiriyormsnz oda lar arasi yer degistirme oluyor mu ?

Kuşun uyku vakti geldiğinde bulunduğu ortam fazla aydınlık olursa gece olduğunun farkına varamaz, gündüz zanneder ve doğal olarak da uyumaz. Kuşunuz kafesinden çıkartmanız için o hareketi yapıyor. Ben geceleri kuşumu parlaklığı az olan loş ışıklı bir odada tutuyorum. Siz de geceleri fazla ışık alan bir odada tutmaktan kaçının.

Stres yapa bilir erkek mi disimi kusunuz harici olarak es alın yanina bide oyle deneyin ama kesinlikle stres yapio kusunuz ilgi gösterin biraz harici olarak yerini degistiriyormsnz oda lar arasi yer degistirme oluyor mu ?
Kuşum Dişi. Ama fransız tüy hastası. Bayağı ileri boyutta tüysüz. Eş koymuyorum o yüzden. Hep aynı odada. Pandemi öncesi iş yerimde masamda yanımda tutuyordum . Marttan beri evde arka odada.

Kuşun uyku vakti geldiğinde bulunduğu ortam fazla aydınlık olursa gece olduğunun farkına varamaz, gündüz zanneder ve doğal olarak da uyumaz. Kuşunuz kafesinden çıkartmanız için o hareketi yapıyor. Ben geceleri kuşumu parlaklığı az olan loş ışıklı bir odada tutuyorum. Siz de geceleri fazla ışık alan bir odada tutmaktan kaçının.
Anlıyorum, zaten arka odada ses ve ışık yok. Gece olunca gece lambasına loş oluyor oda.

Geri