kafesin tabanında uyuyan kuş

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan ThRiYa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ThRiYa

Yeni Üye
Merhaba, foruma yeni katıldığım için bir hatam varsa kusura bakmayın.

Yaklaşık olarak 2 yaşında bir kuşum var son 4 gündür falan her zaman olmasa da kafesin altına geçip orda uyuyor. Fakat gün içerisinde her zaman ki gibi tamamen normal. Bir veterinere götürdüm ama kuşunuz gayet sağlıklı dedi. Canı istediği için yerde uyuyor olabilir mi?

Canı istediği için ne demek yaa ! Hani vatandaşı anlarım da veterinerin bile kuşları bilinçle hareket ediyorlarmış gibi görmeleri beni çıldırtıyor. Hayvanlarda canı isteme diye birşey olmaz. Onlar İç güdüleri ve sezgileriyle hareket ederler. İç güdüleri de kuşlara asla alçak yerlerde yatmaması gerektiğini söyler. Çünkü av olma ihtimalleri yükselir.
Dolayısıyla kuşta ya fizyolojik yada psikolojik bir travma söz konusu. Dışkısını ve videosunu paylaşın.

Ekli dosyalar

• 20180520_155356.jpg
    20180520_155356.jpg
    663.2 KB · Görüntüleme: 18
Canı istediği için ne demek yaa ! Hani vatandaşı anlarım da veterinerin bile kuşları bilinçle hareket ediyorlarmış gibi görmeleri beni çıldırtıyor. Hayvanlarda canı isteme diye birşey olmaz. Onlar İç güdüleri ve sezgileriyle hareket ederler. İç güdüleri de kuşlara asla alçak yerlerde yatmaması gerektiğini söyler. Çünkü av olma ihtimalleri yükselir.
Dolayısıyla kuşta ya fizyolojik yada psikolojik bir travma söz konusu. Dışkısını ve videosunu paylaşın.
Sürekli yapmıyor ve çoğunlukla tüneğinde uyuyor. Arada aşağıya iniyor sadece. Gün içinde farkettiğim bir sorun yok. Teşekkürler.

Geri