Kafesin altında uyuma

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Lili
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Lili

Yeni Üye
Merhaba dişi muhabbet kuşum daha önce hiç kafesin altına inmezdi son 3 aydır kafesin altına inip dökülen yemleri falan yemeye çalışır biraz orda durur geri tüneğe çıkardı ama son 2 3 gündür sürekli tabana iniyor tabanda gezip orada uyuyor. Gün içinde uçuyor yem yiyor kumu kalamar kemiği ve taşı var ama tüneğinde çok az durup sürekli aşağıya inmeye çalışıyor. Gece en üstte salıncakta durur fakat son günlerde salıncakta uyumaya başlayıp 2 3 saat sonra karanlıkta tabana inip orda uyuyor. Biraz önce yukarı çıkardım ama 5 dk sonra geri aşağı indi orda uyumaya devam etti. Normal kusmasından biraz daha fazla kusması var. Özellikle geceleri tıkır tıkır kusma sesini duyuyorum 2 senedir benimle bu sürede genel hali hep uykulu ve kabarık miskin bir kuş böyle olduğu için yeni bir hastalıktan veya cereyanda kalmasından mı anlayamadım. Ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• 309858.jpg
    309858.jpg
    39.4 KB · Görüntüleme: 91
  • 309859.jpg
    309859.jpg
    50.4 KB · Görüntüleme: 92
Hasta tabiki sürekli kustuğunu yazmışsınız normal değil. Yerdeki yemleri yemesine izin vermeyin dışkılı yemler bakteriden ötürü kursak mantarı olabilir. Kuşun durumu iyi gözükmüyor. Hemen kuşlardan anlayan bir veterinere götürün. Bir de dışkı fotoğrafı atın bilgili arkadaşlar yardımcı olur belk.

Fotoğraflardan kötü gibi duruyor acilen veterinere gitmenizi tavsiye ederim. Dışkıları nasıl?

Dışkısı eskisi gibi bir değişiklik yok normal. Gün içinde uçuyor ötüyor ama çok fazla tabana bağımlılığı var teşekkür ederim ilginize veterinere de danışacağım🙂

Dışkısı eskisi gibi bir değişiklik yok normal. Gün içinde uçuyor ötüyor ama çok fazla tabana bağımlılığı var teşekkür ederim ilginize veterinere de danışacağım🙂
Bu hasta olmadığını değiştirmez. Acele edin lütfen aniden kaybedebilirsiniz kuşunuzu ne olduğunu siz de anlamazsınız sonra.

Geri