Kafesimin kaka yapıldığı yeri srteç film ile kaplasam bir sıkıntı olurmu ?

Baslıkda belirttigim gibi kablasam bir sıkıntı saglık sorunu falan olurmu simdiden teşekkür ederim cevaplarınız ıcın

Sıvıyı emebilen bir malzeme kullanmayı tavsiye ederim. Dışkı ne kadar çabuk kurursa, bakteri ve parazit oluşumu da o derece önlenmiş olur. Streç film vb maddeler, dışkının kurumasını geciktirir, sağlıklı olmaz

Sıvıyı emebilen bir malzeme kullanmayı tavsiye ederim. Dışkı ne kadar çabuk kurursa, bakteri ve parazit oluşumu da o derece önlenmiş olur. Streç film vb maddeler, dışkının kurumasını geciktirir, sağlıklı olmaz
ya ben hafta 1 bir altını temızlıyorum oyuzden cok sıcak suyla yıkadıgım ıcın faturada bıraz kabarıyor oyuzden boyle bırsey yapmaya calıstım yanı ne gıbı bırsey onere bılırsınız bırde 2 tane kusum var 1 dısı bır erkek

evet ama plastik olanından
Izgara ile kafes tabanı altında bir miktar boşluk olmalı. Kafes tabanının altına gazete serin üstünde bir miktar boşluk olacak ve sonra ızgara olmalı. Kuşun ayağı gazete ve dışkılarla temas etmemiş olacak. Gazeteyi de haftada iki üç değiştirin. Kolay oluyor ben bu şekilde yapıyorum. Benim ızgaram metal.

Izgara ile kafes tabanı altında bir miktar boşluk olmalı. Kafes tabanının altına gazete serin üstünde bir miktar boşluk olacak ve sonra ızgara olmalı. Kuşun ayağı gazete ve dışkılarla temas etmemiş olacak. Gazeteyi de haftada iki üç değiştirin. Kolay oluyor ben bu şekilde yapıyorum. Benim ızgaram metal.
Benim kafesımı size atayım gazete serınce fazla bir bosluk kalmıyor sanırsam fotosunu gondereyım

https://www.google.com.tr/url?sa=i&...aw1BD2dTDHURYyQqNV17ETPE&ust=1530001144186845

bunun gıbı altı kahverengı yerı bıraz daha kısa altında alına bılır bir kara seklınde tepsı var bırde ustunde capraz tellı plastık cacel var

Benim kafesımı size atayım gazete serınce fazla bir bosluk kalmıyor sanırsam fotosunu gondereyım

https://www.google.com.tr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&ved=2ahUKEwifyfrXsO7bAhWDblAKHblpCvIQjRx6BAgBEAU&url=https://reyongo.com/1952-200-serisi-kromaj-cift-kapili-muhabbet-kus-kafesi&psig=AOvVaw1BD2dTDHURYyQqNV17ETPE&ust=1530001144186845

bunun gıbı altı kahverengı yerı bıraz daha kısa altında alına bılır bir kara seklınde tepsı var bırde ustunde capraz tellı plastık cacel var
Kahverengi yerin başlangıç noktasına ızgara yerleştirilecek bitiş noktası yani taban kısmına gazete serilecek. Fotoğraftaki gibi kafesiniz varsa kahverengi kısmın ortaları olduğu gibi boşluk olacak zaten. Anlattığım şeye uygun düşüyor.

Tamam yapcagım birde bu kusların kulucka donemının oldugunu ne sekılde anlaya bılırızı ? bir konu varmı bunla ılgılı forumda yenıyımde

Bu tamamen sizin tercihinize kalmış. Taban temizliği sık yapılıyorsa gazete kağıdı veya kağıt havlu yeterli olacaktır. Temizlik uzun aralıklarla yapılıyorsa, zeolit adında çok kullanışlı bir malzeme var ve şimdiye kadar hiç şikayet eden duymadım. Mısır granülü kullananlar da var ama tecrübem yok

Bu tamamen sizin tercihinize kalmış. Taban temizliği sık yapılıyorsa gazete kağıdı veya kağıt havlu yeterli olacaktır. Temizlik uzun aralıklarla yapılıyorsa, zeolit adında çok kullanışlı bir malzeme var ve şimdiye kadar hiç şikayet eden duymadım. Mısır granülü kullananlar da var ama tecrübem yok
En uzun kaldıgı sure 1 hafta oda ıslerden dolayı unutuyorum bazen okadar 1 haftadan fazla o sekılde durmaz :)
cok pardon yanlıs gormusum kusumun dıskısı anormal beyaz olan kısmı sulu ne olmus olabılır birde yesıl olan kısmı ınce s seklınde bıraktı

En uzun kaldıgı sure 1 hafta oda ıslerden dolayı unutuyorum bazen okadar 1 haftadan fazla o sekılde durmaz :)
birde kusum beyaz sıvı bırakıyor neden olabılır aca ba kakası normal yesıl beyazı var ama ayretten sıvı beyaz bırsey bırakıyor

Temizlik için ızgara altına kağıt yeterli olur ancak mümkün mertebe taban temizliğini kısa aralıklarla yapmaya çalışın.
Yaşı ve cinsiyeti hakkında bilgi verebilir misiniz?
Çok sıvı tüketildiğinde de bu durum gerçekleşebilir.

Çiftleşme sonrası gelen sıvı olabilir mi diye düşündüm ama henüz bunun için erken olabilir. Muhtemelen yaz sıcağından fazla sıvı tükettiği için yapıyordur. Normal dışkıda sorun yoksa dert etmeyin

Yeni yapılmış ve net bir dışkı fotoğrafı paylaşabilirseniz yorum yapmaya çalışırız

O zaman takip edin, ara sıra yapıyorsa sorun yok ancak sürekli yapıyorsa önlem almak gerekir. Siz yine de suluğuna birkaç damla sirke katın ve probiyotik temin edip kullanın

Geri