Kafesi dezenfekte etme hk.

--Blue Ice--

Meraklı Üye
İyi forumlar öncelikle.. Arkadaşlar bu kafes dezenfekte olayı nasıl olmalı ?Sadece sıcak suyla yıkasam olur mu ? Domestos ,ace gibi şeyler kimyasal olduğu için güvenemiyorum ...
Bir de daha önceki kafesimde kafes tellerini de yıkardım hep sonra paslandı ben de kafes değiştirmek zorunda kalmıstım
Şuanki kafes hagen vision kafes .. daha hiç yıkamadım tellerini pas tutar gene diye?
Önerilerinizi bekliyorum .. teşekkürler şimdiden .. hayırlı üretimler,beslemeler

@Sakuram özellikle sizin yorumunuz nedir?

İyi forumlar öncelikle.. Arkadaşlar bu kafes dezenfekte olayı nasıl olmalı ?Sadece sıcak suyla yıkasam olur mu ? Domestos ,ace gibi şeyler kimyasal olduğu için güvenemiyorum ...
Bir de daha önceki kafesimde kafes tellerini de yıkardım hep sonra paslandı ben de kafes değiştirmek zorunda kalmıstım
Şuanki kafes hagen vision kafes .. daha hiç yıkamadım tellerini pas tutar gene diye?
Önerilerinizi bekliyorum .. teşekkürler şimdiden .. hayırlı üretimler,beslemeler

@Sakuram özellikle sizin yorumunuz nedir?
Sabun ya da Arap sabunu ile yıkadıktan sonra beyaz sirke ile yıkayabilirsiniz. Yıkadıktan sonra hemen kafesi durulayın, paslanma dediğimiz oksitlenme durumu ile karşılaşmazsınız. Su ve havayı demir ile temas etmeyin yani. Bu şekilde dikkat ederseniz sorun yaşamazsınız.

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

vallahi ben parçalara ayırıp bulaşık makinasına attım, dezavantajı kafesin altındaki plastik taban sıcaktan yamuluyor, onu da öyle idare ediyorum

Virkon S ve zefiran forte gibi dezenfektan kullanan arkadaşlarımız var. Zefiran forte gibi dezenfektanlar eczanelerde kolay bulunuyor.

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hagen vision kafesi altı aydır kullanıyorum, yaklaşık beş kere yıkadım, dört-beş günde bir Virkon S sprey sıkıyorum, herhangi bir paslanma olmadı. Yıkarken arap sabunu kullanıyorum, güzelce durularsanız bir sorun olmaz. İyi durulamak şartıyla çamaşır suyu ya da Domestos da kullanılabilir. Yıkadıktan sonra sonra kuru bir bezle silerseniz paslanma ihtimali minimum olur.

Son zamanlarda vaktim az olduğundan Virkon'a daha da güvenip ıslak bezle kaba kirleri güzelce temizleyip sprey sıkıyorum. Birkaç dk sonra kuru bezle siliyorum. Bu şekilde daha pratik.

@JRV arap sabunuyla ovalayıp sıcak su ile durulasam sonra kurulasam dezenekte olur dimi yine de .. ben domestos ya da kimyasal kullanmam

@JRV arap sabunuyla ovalayıp sıcak su ile durulasam sonra kurulasam dezenekte olur dimi yine de .. ben domestos ya da kimyasal kullanmam

Sıcak suya da gerek yok. Soğuk suyla durulayabilirsiniz. Yeterli dezenfeksiyonu sağlayacaktır. Önemli olan temizliklerin arasını çok açmamak ama aşırı titizlenmeye de gerek yok.

Virkon S çok uzun süredir kullanıyorum, ürün incelemeleri bölümüne de konu açmıştım. 1lt suya 1-2 gram civarında katıp iyice karıştırdıktan sonra kullanıyorum. Kuşların üzerine de sıkıyorum, çimlendirdiğim tohumlara da uyguluyorum. Hiçbir sıkıntısını görmedim, aksine kullanmaya başladığımdan beri hiç hastalık yaşamadım. Hatta bazen vakit kısıtlı olduğu zamanlarda kafesi ne duruluyorum ne de kurutuyorum (fazla güveniyorum sanırım). Kafeslerim yanlış hatırlamıyorsam galvaniz kaplamalı. Halen paslanma görmedim. Ürün kaliteliyse, yani tellerin kaplaması iyi yapılmış veya kaliteli boya kullanılmışsa, yıllarca paslanma yaşanmaz diye düşünüyorum

Herkese teşekkür ederim yorumlarınız için ..
Allah hepimizin mubişlerine bol ömür sağlık versin inşallah

Geri