kafes seçimi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan aliosman
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

aliosman

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba,
eş tutmuş bir çiftim var ancak yer olmadığı için yanlarında bir dişim daha mevcut. Bu kafese yuvalık takarsam bu ortamda çiftleşip yavru büyütebilirler mi ? diğer dişiye saldırabilirler mi ? yada yeni bir kafes almak daha mantıklımı olur ki yerde yok kafes de alamam.

Kafes icin yer yoksa.Es tutmayan disi hangisiyse bakabilecek baskasina emanet etmek en mantiklisi bence. Ne kadar da olsa kavga cikar gibi geliyo bana.

diğer dişiyle kavga ederler diye tahmin ediyorum bence mutlaka ayırın.

Genellikle kafeste dişi sayısının fazla olması sorun çıkarmaz. İsterseniz aynı kafese koyup uzunca gözlem yapın, eğer kavga olmazsa durmalarında sakınca yok. Hatta bu şekilde iki dişiden birden yavru alanlar bile var

Bu durum erkek icin yorucu olmaz mi besleme konusunda

Evet ama bu biraz da dişilerin performansına bağlı. Ben yatayım erkek beni beslesin derlerse erkek için sıkıntı. Bu yüzden tek eşlilik taraftarıyız :D

Genellikle kafeste dişi sayısının fazla olması sorun çıkarmaz. İsterseniz aynı kafese koyup uzunca gözlem yapın, eğer kavga olmazsa durmalarında sakınca yok. Hatta bu şekilde iki dişiden birden yavru alanlar bile var
Yalnız yuvalığı sahiplenen dişi yuvalıkta kuluçkaya yatınca bu sefer erkek ilgisini diğer dişiye yöneltiyor. Kuluçkadaki dişi stresten yumurtaları kırıyor bizzat arkadaşımın başına geldi keşke salma olsa dönüşümlü yanlarına bırakırdın

Benim disi daha yumurta cikmadan basladi iceri girip erkek beslesin diye bekliyo :) hazirci

Geri